Skip to main content

Rīdziniekiem nav jāapmaksā Saskaņas priekšvēlēšanu aģitācija

Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks ir nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka p.i. Ilzei Jurčai, lūdzot veikt pārbaudi, vai Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un partija “Saskaņa” izmanto pašvaldības kapitālsabiedrību un Rīgas domes līdzekļus, lai popularizētu Nila Ušakova privāto “Facebook” profilu.

Deputāts pauž bažas, ka pašvaldības līdzekļu tērēšana privāta konta reklamēšanai ir administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijai.


"Nav pieļaujama valdības, citu politisko partiju un Rīgas mēra kandidātu nomelnošana sociālajos tīklos par Rīgas pilsētas budžeta līdzekļiem”, uzskata Olafs Pulks.


Rīgas dome 2016. gada pašvaldības budžetā paredzēja papildus izdevumus aptuveni 700 000 eiro apmērā, lai interneta portālos un sociālajos tīklos komunicētu ar rīdziniekiem. Raidījums “De facto” ir izpētījis, ka šī nauda tiek izmantota Rīgas domes un partijas “Saskaņa” priekšsēdētāja Nila Ušakova privāto kontu popularizēšanai.

Deputāts lūdz izvērtēt arī sociālā tīkla kontus “Nozagts Latvijā” un “Es mīlu Latviju”, kuru aktivitātes precīzi iekļaujas Nila Ušakova un partijas “Saskaņa” priekšvēlēšanu kampaņā.
 

Dalies ar ziņu