Skip to main content

Rīga ar 2011. gada budžetu „triecas sienā”

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputātus joprojām satrauc tas, cik bezrūpīgi un neapdomīgi tiek šķērdēti Rīgas pašvaldības budžeta līdzekļi un iepriekšējo gadu laikā uzkrātais.

Šodien, RD ārkārtas sēdē, opozīcijas deputāti rosinās domes vadībai pārskatīt Rīgas pilsētas pašvaldības budžetu, atgriežot to izskatīšanai budžeta komisijā. „Domes vadībai atbildīgi jāizvērtē kopējā finanšu situācija”, informē domniece Baiba Brigmane.

Izsludinot ārkārtas sēdi, RD vadība netieši atzīst, ka arī pašvaldības budžets ir ārkārtējs, jo nav citu iemeslu kādēļ to nevarētu izskatīt iepriekš saplānotā darba grafikā, norāda RD opozīcija.

Brigmane norāda, ka Rīgas domes vadība maldina sabiedrību. Domes priekšsēdētājs N. Ušakovs paskaidrojuma rakstā norāda, ka budžeta izdevumi tiek palielināti uz pašvaldību izlīdzināšanas fonda rēķina. Skaitļi pierāda pretējo – šīs iemaksas fondā pēdējos gados samazinās.

Patiesībā budžeta izdevumu pozīcija tiek palielināta uz „starojošas izklaides” rēķina, jo nākamgad dzīrosim par vairāk kā 17 miljoniem latu.

Papildus izpriecām, Rīgas pilsētas pašvaldības 2011.gada pamatbudžeta investīciju programmā atpūtas nozares objektiem ieplānoti 4 miljoni latu.

Lai gan būvniecības izmaksas ir būtiski mazinājušās, tomēr apstākļos, kad jostas jāsavelk ciešāk, atļauties lielus „mega” projektus var vienīgi Rīgas dome. Turpretī, vairākkārtējie aicinājumi domei pārskatīt Dienvidu tilta 2. un 3. kārtas būvniecības izmaksas, palikuši nesadzirdēti un notikusi vien atrakstīšanās.

Kamēr Latvijas pašvaldības veic budžeta konsolidācijas pasākumus, lai ātrāku atgūtos no trekno gadu izraisītajām sekām, tikmēr Ušakova/Amerika tandēms turpina „gāzi grīdā” taktiku, 2011. gadā tērējot 451,7 miljonu latu no Rīgas pilsētas iedzīvotāju nodokļos samaksātās naudas.

„Mūs uztrauc tas, ka Rīga „ar gāzi grīdā” cieti triecas sienā un Latvijas lielākajai pašvaldībai jau 2012. gadā nāksies lūgt palīdzību finanšu stabilizācijai”, informē B. Brigmane.

Dalies ar ziņu