Skip to main content

Rīgā jāatbalsta cilvēki ar īpašām vajadzībām

Rīgas domes “Vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks ir nosūtījis vēstuli Rīgas domes Labklājības departamentam un Finanšu departamentam ar lūgumu, tuvojoties Starptautiskajai invalīdu dienai, kuru pasaulē atzīmē 3. decembrī, piešķirt vienreizēju pabalstu 70 eiro apmērā visām Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētām personām ar īpašām vajadzībām. Deputāts aicina pabalstu piešķirt gan šogad, gan arī turpmāk.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegtās informācijas, Rīgā invaliditātes pensiju 2016.gada jūnijā saņēma 21 357 personas, līdz ar to, Rīgas pilsētas pašvaldībai šāda veida vienreizējs pabalsts ik gadu izmaksātu aptuveni 1.5 miljonus eiro.

“Esmu pārliecināts, ka šāda veida pabalsts, kas tiktu izmaksāts ik gadu, sākot ar 2016.gadu, sniegtu kaut nelielu, bet būtisku atbalstu personām, kas saņem invaliditātes pensijas,” uzskata Olafs Pulks.

Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi 3. decembri par Starptautisko invalīdu dienu, kurā cilvēki visā pasaulē pievērš īpašu uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmām, bet pašvaldību iestādēm ir iespēja parādīt savu attieksmi un labo gribu, atbalstot cilvēkus ar īpašām vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
RD VIENOTĪBAS frakcija

Dalies ar ziņu