Skip to main content

Rīgā jāpalielina vietu skaits latviešu bērnu dārzos

Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte, deputāti Baiba Brigmane un Kārlis Strēlis ir pieprasījuši iekļaut tuvākajā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes darba kārtībā jautājumu par to, kas tiek un tuvākajā nākotnē tiks darīts, lai samazinātu rindas latviešu valodas bērnudārzos. Deputāti lūdz paskaidrot, kāpēc uz vietām mazākumtautību bērnudārzos ir mazākas rindas nekā uz vietām latviešu valodas bērnudārzos un vai mākslīgi netiek uzturēts neatbilstoši liels mazākumtautību bērnudārzu skaits.

“Nav pieņemami, ja latviešu ģimenēs vecāki ir spiesti laist bērnus krievu bērnu dārzos, jo latviešu grupiņās nav vietas, bet darba slodzes dēļ vecāki nevar gaidīt. Uzskatu to par diskrimināciju, " saka Sarmīte Ēlerte.

Publiskajā telpā pieejamā informācija liecina, ka galvaspilsētā lielāks pieprasījums ir pēc latviešu plūsmas pirmskolas izglītības iestādēm nekā mazākumtautību. Turklāt precīzas un uzticamas informācijas pašvaldības rīcībā nav. Deputāti lūdz sniegt atbildes un paskaidrojumus, kāpēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam nav "uzticamas informācijas" par problēmas apmēriem un kad tāda būs.

Informāciju sagatvoja:
RD Vienotības deputātu frakcija

Dalies ar ziņu