Skip to main content

Rīgā tiks veidots pašvaldības Auklīšu dienests

Partijas VIENOTĪBA izstrādātais un šodien ģimenes organizācijām prezentētais priekšlikums paredz Rīgā izveidot pašvaldības sertificētu Auklīšu dienestu, kura izmantošanai vecāki varēs pretendēt uz pilsētas līdzfinansējumu vidēji 140 latu apmērā. Līdz ar dienesta izveidi jāmaina esošais pirmsskolas izglītības iestāžu finansējuma modelis, ieviešot “nauda seko bērnam” principu. Paredzams, ka piedāvātais pakalpojums kļūs par alternatīvu risinājumu bērnudārzu deficītam Rīgā.

VIENOTĪBA šodien savu priekšlikumu pārrunāja ar Māmiņu klubu, Vecāku foruma pārstāvjiem, Mammamuntetiem.lv, Vecāki par izglītību pārstāvjiem, kā arī vecākiem un auklītēm, saņemot partneru atbalstu idejas drīzai ieviešanai.

VIENOTĪBA uzsver, ka Rīgā uz vietu bērnudārzā joprojām gaida 3652 bērni, līdz ar to pašvaldības uzdevums ir vecākiem piedāvāt pakalpojumu, kas atrisinātu jautājumu par bērnu pieskatīšanu tajā brīdī, kad abi vecāki vēlas atgriezties darbā.

“VIENOTĪBAS piedāvātais Auklīšu dienests, paredz vecākiem nodrošināt sertificētas auklītes pakalpojumus un pašvaldības līdzfinansējumu vidēji 140 latu apmērā pēc „nauda seko bērnam” principa. Tas nozīmē, ka katram bērnam pašvaldība paredz noteiktu budžetu, kuru ģimene var izmantot atkarībā no reālās situācijas un savām vēlmēm. Ja bērns netiek pašvaldības dārziņā, vecāki var izvēlēties alternatīvu – apmeklēt privāto bērnudārzu vai izmantot pašvaldības piedāvāto auklītes pakalpojumu,” informē Baiba Brigmane, VIENOTĪBAS Rīgas domes deputāte.

VIENOTĪBAS piedāvājums paredz, ka Rīgas domes atbildībā būs auklīšu mācīšana un sertifikācija. Tāpat domei būs jāizveido un jāuztur auklīšu datu bāze, tajā iekļaujot auklītes, kuras apguvušas pašvaldības nodrošināto izglītības programmu. Būtisks priekšnoteikums auklītēm būs darba attiecību juridiskā sakārtošana, kas nozīmē, ka auklītes tiks motivētas iznākt no tā saucamās “pelēkās zonas”. Nav noslēpums, ka šobrīd liela daļa bērnu pieskatītāju strādā neoficāli, bet tas nebūs iespējams, ja vecāki vēlēsies pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu. VIENOTĪBA arī uzsver, ka, ja ģimenes atvasei būs pienākusi vieta pašvaldības bērnudārzā, bet vecāki vēlēsies turpināt bērniņa auklēšanu mājās, viņiem ir visas tiesības to darīt, nezaudējot pašvaldības līdzfinansējumu.

Par Ķekavas pieredzi Auklīšu dienesta izveidē stāsta Juris Jerums, Ķekavas pašvaldības Izglītības un sporta komitejas vadītājs (VIENOTĪBA), pasniedzējs: “Ķekavas Auklīšu dienests tika izveidots pērnā gada rudenī. Dienesta datu bāzē šobrīd ir 79 auklītes, no kurām lielākā daļa tika apmācīta saskaņā ar pašvaldības programmu. Auklīšu dienestu vērtējam kā vienu no ātrākajiem un ģimenēm ērtākajiem risinājumiem situācijā, kad vietējos bērnudārzos ir izteikts brīvo vietu trūkums. Esam priecīgi par tiem 230 bērniem, kurus pieskata pašvaldības Auklīšu dienesta speciālisti. Redzot sistēmas labos rezultātus, esam gandarīti, ka varam dalīties ar savu labo praksi arī ar citām pilsētām un novadiem.”

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu