Skip to main content

Pabriks apmeklēs Latvijas karavīrus divīzijas līmeņa mācībās „Yellow Knight” Dānijā

No 11. līdz 12. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Juris Zeibārts darba vizītē apmeklēs Dāniju, kur tiksies ar Latvijas karavīriem, kas piedalās divīzijas līmeņa mācībās „Yellow Knight”, kā arī ar Dānijas divīzijas komandieri ģenerālmajoru Mikelu Ankeru Lollesgordu (Michael Anker Lollesgaard).

Brigādes ģenerālis J. Zeibārts pēc mācību noslēguma parakstīs saprašanās memorandu par NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes vienību iekļaušanos Dānijas divīzijā. Igaunijas aizsardzības spēku un Lietuvas bruņoto spēku brigādes līmeņa vienības ir jau iekļāvušās Dānijas divīzijas sastāvā.

11. aprīlī aizsardzības ministrs viesosies Orhūsas universitātē, kur uzstāsies ar lekciju par drošības aktualitātēm Baltijas jūras reģionā.

Savukārt 12. aprīlī A.Pabriks tiksies ar Dānijas aizsardzības ministru Niku Hakerupu (Nick Hækkerup), lai pārrunātu divpusējo sadarbību, īpaši abu valstu bruņoto spēku sadarbību pēc Latvijas vienību iekļaušanās Dānijas divīzijas sastāvā. Tāpat ministri diskutēs par viedo aizsardzību un kiberaizsardzību, kā arī par NATO aktualitātēm un dalību starptautiskajās operācijās.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu