Skip to main content

Rīgas Domā notiks ekumēniskais aizlūgums par Japānas zemi un tautu

26. martā plkst. 18.00 Rīgas Doma baznīcā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji piedalīsies Ārlietu ministrijas un Rīgas Doma organizētajā ekumēniskajā aizlūgumā par Japānas zemi un tautu. Pēc dievkalpojuma Latvijas mūziķi sniegs klasiskās mūzikas koncertu “Veltījums Japānai”.

Aizlūgumu vadīs tradicionālo kristīgo konfesiju vadītāji un pārstāvji, savukārt aicinājumam uzstāties atsaukušies mūziķi no Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas.

Koncertā piedalīsies Evija Martinsone (soprāns), Raimonds Ozols (vijole), Artis Sīmanis (saksofons), vokālais ansamblis “Luar” un ērģelnieki Tālivaldis Deksnis, Kristīne Adamaite un Roberts Hansons.
Programmā izskanēs Palestrīnas, Johana Sebastiana Baha, Sezāra Franka, Žila Masnē, Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Nika Gothema, Gaļinas Grigorjevas un citu komponistu skaņdarbi.

Pasākuma laikā būs iespēja ziedot Japānas zemestrīcē cietušo cilvēku atbalstam, nododot līdzekļus Japānas Sarkanajam Krustam.

Japāna ir valsts, kas aizvadīto divdesmit gadu laikā ar dažādām praktiskām mērķprogrammām ir būtiski stiprinājusi Latvijas zemi un tās tautu. Pavisam īpašs bijis tās atbalsts kultūras jomā – gan Latvijas Nacionālajai operai, gan Latvijas Nacionālajam un Liepājas simfoniskajiem orķestriem, Latvijas Mūzikas akadēmijai. Ar sevišķu sirds siltumu Japānas publika allaž uzņēmusi mūsu dziedātājus un mūziķus savā zemē.

Japāna arī atbalstījusi Latvijas zinātniekus un studentus ar savstarpējām apmaiņas programmām. Turklāt kopš 1974. gada Rīgas sadraudzības pilsēta ir Kobe.

Arī Saeimas deputātu grupa sadarbībai ar Japānu aicina iedzīvotājus piedalīties ekumēniskajā aizlūgumā par Japānas zemi un tautu, kas rītvakar notiks Rīgas Domā.

“Visas pasaules uzmanība un līdzjūtība ir pievērsta Japānai, pieminot tos, kas gājuši bojā traģiskajos notikumos, sērojot kopā ar tiem, kas zaudējuši tuviniekus un draugus un apbrīnojot Japānas tautu par spēju tik grūtā brīdī būt stipriem, saliedētiem un pašaizliedzīgiem,” uzsver deputātu grupas sadarbībai ar Japānu priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

„Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas 1919. gadā atzina tikko neatkarību ieguvušo Latviju un arī atjaunotās Latvijas valsts vēsturēm ar dažādām praktiskām mērķprogrammām ir būtiski stiprinājusi Latvijas zemi un tās tautu, sevišķi izglītībā un kultūrā,” atgādina Smiltēns, norādot, ka „Latvijas un Japānas attiecības vienmēr bijušas draudzīgas un atvērtas, un pierāda, cik cieši saistīti mēs esam par spīti attālumam.”

„Šobrīd, vienā no Japānas valsts un tautas vēstures traģiskākajiem brīžiem, mūsu pienākums ir sniegt gan Japānai tik ļoti nepieciešamo materiālo palīdzību, gan morālo atbalstu,” pauž deputātu grupas sadarbībai ar Japānu priekšsēdētājs.

Rītdienas aizlūgumā plānojuši piedalīties deputātu grupas sadarbībai ar Japānu priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kā arī grupas deputāti Gundars Daudze, Ojārs Kalniņš un Silva Bendrāte.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu