Skip to main content

Rīgas domes opozīcija nebalsos par vicemēru

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti nepiedalīsies RD vicemēra un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja vēlēšanās, tādējādi protestējot pret Rīgas domes valdošā vairākuma darba stilu.

Opozīcijas deputāti norāda, ka lēmumi Rīgas pašvaldībā tiek pieņemti šaurā lokā, bieži vien ļoti sasteigti. Lai gan šī sasaukuma dome darbojas jau vairāk kā gadu un sākotnēji N. Ušakovs solīja strādāt visiem kopā, realitātē nekas nav mainījies un pozīcija imitē darbu domē.

JL un PS deputātu iesniegtie priekšlikumi netiek skatīti un apspriesti pēc būtības, bet tikai formāli, radot priekšstatu, ka it kā vērtēti, bet visbiežāk tomēr tiek noraidīti.

Pašvaldībā pārsvarā tiek risināti saimnieciski jautājumi un Eiropas demokrātijas tradīciju garā ir lēmumu pieņemšanā iesaistīt pēc iespējas vairāk deputātu, diemžēl šāds darba stils nav pieņemams N. Ušakovam.

Protestējot pret šādu autoritāru un nedemokrātisku domes vairākuma darba stilu – JL un PS deputāti nepiedalīsies jautājumu par vicemēra un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja vēlēšanām, izskatīšanā.

Dalies ar ziņu