Skip to main content

Rīgas namu pārvaldnieka vadība atbildēs par ugunsgrēku Buru ielā 9

Rīt 27. augustā plkst. 9:00 Rīgas domē, 610. kabinetā notiks Mājokļu un vides komitejas sēde, kurā pēc Vienotības deputātu Valda Gavara un Nila Josta pieprasījuma tiks izvērtēta Rīgas namu pārvaldnieka atbildība par Rīgā, Buru ielā 9 notikušo ugunsgrēku. Uz komitejas sēdi ir aicināts Rīgas namu pārvaldnieka valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

Ugunsgrēks dzīvojamajās mājās Buru ielā izcēlās 19. augustā. Daļēji nodega arī ēkā Buru ielā 9, kur šā gada 7. martā sabruka kāpņutelpa un tika bojāta mājas ārsiena. 2013. gada 29. novembrī RD Mājokļu un vides departaments uzdeva Rīgas namu pārvaldniekam izsūknēt pagraba ūdeni, nostiprināt kāpņu telpu un ārsienu. Tas netika veikts, kā rezultātā ēka sabruka. Dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ no šīs ēkas, kā arī no blakus mājas toreiz tika evakuēti kopumā 16 cilvēki.

Vienotības deputāti uzskata, ka atbildība gan par ēkas daļējo sabrukšanas, gan par ugunsgrēka izcelšanos, kas apdraudēja rīdziniekus, ir jāuzņemas Rīgas namu pārvaldniekam kā ēkas apsaimniekotājam. Ņemot vērā zaudējumus, kurus dzīvokļu īpašniekiem izraisīja ēkas daļējā sabrukšana, un aizdomas par Rīgas namu pārvaldnieka paviršību un bezatbildību, veicot darba pienākumus, Valsts policijai būtu rūpīgi jāpārbauda, vai nav notikusi ļaunprātīga dedzināšana.

Sešpadsmit no divdesmit deviņiem mājas dzīvokļiem ir pašvaldības īpašums. 21 tūkstoti no 23 tūkstošu eiro kopējā ēkas parāda bija sakrājuši tieši pašvaldības dzīvokļu īrnieki.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu