Skip to main content

„Rīgas satiksme” no budžeta prasītu mazāk, ja piekristu inovācijām

Partiju bloka „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvētās partijas Pilsoniskā savienība” (PS) deputāts Jānis Mārtiņš Skuja ir pārliecināts, ka Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” (RS) budžeta grozījumos nevajadzētu paredzēt piešķirt kārtējos 2,1 miljonus latu, ja uzņēmums un pilsētas dome būtu gatavi ieviest jaunās tehnoloģijas, kas ļauj efektīvi kontrolēt un samazināt izdevumus degvielai.

„Ieviešot jauno tehnoloģiju, jau šodien tāds uzņēmums kā Rīgas satiksme varētu neprasīt papildus dotācijas degvielai un beigt izšķērdēt pašvaldības līdzekļus, bet diemžēl tās vadībai tādas intereses nav un izskatās, ka arī Rīgas domes koalīciju šie jautājumi neinteresē”, saka deputāts J.M. Skuja.

Pirms dažām dienām Rīgas domē notika forums-diskusija “Latvijas Nokia”, kurā visi interesenti tika iepazīstināti ar Fizikālās enerģētikas institūta Tehnoloģiskā centra laboratorijas vadītāja, SIA „Vizor” valdes locekļa, zinātnieka Imanta Keiša izgudroto sistēmu „Supervizor”. Lietojot šo sistēmu, katru dienu uzņēmuma datubāzē nonāk ziņas par katru automašīnu – cik kilometru tā nobraukusi, kad un cik daudz degvielas uzpildes stacijā ir ieliets, cik liels bijis degvielas patēriņš, kādu maršrutu ar kādu ātrumu auto ir veicis, kāds kustības laikā bijis motora darbības režīms, cik mašīna ilgi un kur stāvējusi. Ja vienu transportlīdzekli pārmaiņus vada vairāki šoferi, sistēma var tos identificēt un veidot reģistrēto parametru piesaisti katrai personai. Vadītāja identifikators ļauj fiksēt laiku, kad reģistrētā persona vadījusi transportlīdzekli. Sistēma darbojas arī kā pretaizdzīšanas līdzeklis, ļaujot automašīnu lietot tikai tiem darbiniekiem, kuriem ir izsniegts identifikators jeb čips.

„Šī sistēma izstrādāta jau pirms vairākiem gadiem un informācija par to nav noslēpums, tomēr uzaicinājām tā autoru uz domi, cerībā, ka tās koalīcija un arī vadība beidzot sāks domāt par inovācijām Rīgas satiksmē, lai samazinātu budžeta līdzekļu tēriņus. Protams, inovācijām ir nepieciešami finanšu līdzekļi, bet pēc to ieviešanas ietaupījums budžetā būtu acīmredzams”, skaidro deputāts Skuja.

Dalies ar ziņu