Skip to main content

RD opozīcija: grozījumi palielina Rīgas budžeta deficītu līdz 12% un kredītu atmaksu padara apšaubāmu

Partiju bloka „Vienotība” Rīgas Domes (RD) deputāti atgādina, ka šodien pieņemtie budžeta grozījumi paredz palielināt izdevumus par 19,8 miljoniem latu, no kuriem 12 miljonus it kā segs prognozētais ienākumu palielinājums. Turpinot palielināt izdevumus, kopējais gada budžeta deficīts būs 12%, bet uzkrājumu daļa gada laikā būs samazinājusies no 83,7 miljoniem gada sākumā līdz 37,3 miljoniem latu gada beigās. Nākamajā gadā sākas ilgtermiņa saistību izpilde, kas prasīs 42 miljonus latu, un šo summu no izkrājumiem nosegt vairs nebūs iespējams.

„Mēs lielā ātrumā drāžamies sienā, šodien atkal palielinot budžeta deficītu, nedomājot par to, ko darīsim nākamajā gadā. Jau tagad mēs redzam, ka mums pietrūks naudas un mēs nespēsim pildīt ilgtermiņa saistības, ko esam uzņēmušies. Tas nozīmē budžeta konsolidāciju jeb samazināšanu nākamajā gadā un arī turpmākajos gados, kad šīs saistības palielināsies. Par kādām izpriecām vai sociālajām vajadzībām mēs rūpēsimies nākamajā gadā? Tas, ko mēs šodien darām, ir kārtējais apliecinājums tam, ka redzam tikai šodienu. Ar dažādiem tingeltangeļiem un papildus izdevumiem jau plānotajiem īstajiem un pseido svētkiem šodien ir viegli izskatīties labi, lai gan tam visam pietiekami daudz naudas budžetā paredzējām jau gada sākumā. Vai tiešām nākamā gada sākumā koalīcija vairs nedomā strādāt pozīcijā? Un ko darīs jau nākamā dome 2015. gadā, kad mēs vairs nespēsim dotēt ne „Rīgas satiksmi, nedz arī citas vajadzības? Šodien mēs mērķtiecīgi domājam tikai par to, kā labi dzīvot un labi izskatīties šodien. Reiz mēs tā jau dzīvojām un kur atrodamies tagad?”, pieņemtos budžeta grozījumus komentē „Vienotības” bloka deputāte Baiba Brigmane.

„Vienotības bloka deputāts Jānis Mārtiņš Zandbergs ir pārsteigts par papildus finansējuma piešķiršanu dažādu svētku un festivālu plakātu izgatavošanai un izvietošanai pilsētā: ”Šiem nolūkiem papildus tiek prasīti aptuveni 100 tūkstoši latu, lai gan pilnīgi pietiekams finansējums, 172 tūkstoši latu, jau bija piešķirts. 81 967 lati papildus tiek prasīti Ziemassvētku eglīšu festivālam, lai gan mēs jau miljonu esam piešķīruši „Live Riga” , un šis eglīšu festivāls ir daļa no „Live Riga” pasākumu klāsta. Mēs dzīvojam pārāk izšķērdīgi un nav īsta pārskata, kā šī nauda tiek un tiks tērēta.”

Deputāte Brigmane arī atgādināja koalīcijas deputātiem, ka Rīgas Dome, palielinot budžeta deficītu, tomēr nav atradusi naudu bērnu vasaras nometnēm, ļaujot bērniem vasarā faktiski palikt nepieskatītiem uz ielas. Savukārt deputātu Vēberu uztrauc tas, ka joprojām līdzekļi nav atrasti ugunsdrošības signalizācijai skolās, lai gan Dome par tās ierīkošanu lēma jau pirms vairākiem gadiem.

Jāpiebilst, ka „Vienotības” bloka deputāti savos budžeta grozījumu priekšlikumos bija paredzējuši budžeta izdevumus samazināt par 1,6 miljoniem latu, bet izdevumus palielināt tikai par 600 tūkstošiem latu.

Dalies ar ziņu