Skip to main content

Rinkēvičs aicina ES dalībvalstis sniegt atbalstu Ukrainai reformu procesā

23. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsāka vizīti Ņujorkā, kur līdz nedēļas beigām piedalās ANO Ģenerālās asamblejas 69. sesijas pasākumos.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministru sanāksmē, kurā galvenā uzmanība tika pievērsta cīņai pret teroristisko grupējumu ISIL (Islāma valsts Irākā un Levantē, pazīstams arī kā ISIS), aktuālajai situācijai Ukrainā un cīņai pret Ebolas vīrusa izplatību.

E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Ukrainai steidzami nepieciešams ES atbalsts enerģētikas jomā, īpaši ņemot vērā ziemas tuvojošanos. Vienlīdz būtiski ir turpināt Ukrainas reformu procesu. E. Rinkēvičs pauda gatavību ES Rīgas samita laikā izveidot speciālu ilgtermiņa atbalsta programmu Ukrainai reformu īstenošanā. Sekmīgā šo reformu procesa realizācijā daudz atkarīgs no Ukrainas politiskās gribas veikt visus nepieciešamos darbus. ,,Šobrīd veidojas situācija, ka pēc parlamenta vēlēšanām Ukrainā izšķirsies tās vēlme veikt iekšējās reformas ekonomikā un tieslietās,’’ norādīja ministrs.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs parakstīja arī kopīgu komunikē ar Togo ārlietu un sadarbības ministru Robertu Duseju (Robert Dussey) par Latvijas Republikas un Togo Republikas diplomātisko attiecību nodibināšanu. Abu valstu ārlietu ministri pauda gandarījumu par diplomātisko attiecību nodibināšanu, kas sekmēs gan valstu divpusējo attiecību attīstību, gan sadarbību starptautiskajās organizācijās. Sarunas laikā tika pārrunātas iespējas veicināt abu valstu ekonomiskās attiecības, īpaši uzsverot Latvijas farmācijas un interneta tehnoloģiju kompāniju pieredzi. Ministri pārsprieda arī ES un Āfrikas sadarbības jautājumus Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā 2015. gada pirmajā pusē.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu