Skip to main content

Rinkēvičs aicina uz ciešu Eiropas Padomes un Turcijas sadarbību cilvēktiesību principu ievērošanā Turcijā

7. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Padomes ministru sanāksmē Strasbūrā, kurā tika diskutēts par situāciju Turcijā pēc apvērsuma mēģinājuma šī gada 15. jūlijā. Sanāksmē piedalījās Turcijas Republikas ārlietu ministrs Mevluts Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu), kā arī ārlietu ministri un pārstāvji no visām Eiropas Padomes dalībvalstīm.

E. Rinkēvičs savā uzrunā nosodīja šī gada jūlijā notikušo apvērsuma mēģinājumu, paužot atbalstu likumīgi ievēlētajai Turcijas valsts varai. "Turcija ir stratēģisks sabiedrotais, tāpēc ir svarīgi uzturēt tiešu dialogu," uzsvēra ministrs.

Vienlaikus Latvijas ārlietu ministrs akcentēja, ka ir būtiski nodrošināt izmeklēšanu par militārā apvērsuma mēģinājumu, ievērojot likuma varas principus. E. Rinkēvičs novērtēja līdzšinējo Eiropas Padomes un Turcijas sadarbību, kā arī aicināja Turciju aktīvi izmantot Eiropas Padomes ekspertīzi, lai nodrošinātu Eiropas Cilvēktiesību konvencijā ietverto cilvēktiesību standartu ievērošanu, izmeklējot ar apvērsumu saistītos notikumus.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs augstu novērtēja Eiropas Padomes Ministru komitejā prezidējošās Igaunijas ārlietu ministres un Eiropas Padomes ģenerālsekretāra aktīvo dialogu ar Turcijas amatperonām.

Strasbūrā bāzētā Eiropas Padome ir dibināta 1949. gadā. Tās mērķis ir veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu Eiropā, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995. gadā.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu