Skip to main content

Rinkēvičs ar Francijas ārlietu ministru pārrunā gaidāmo NATO samitu Varšavā

19.maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē tikās ar Francijas Republikas ārlietu un starptautiskās attīstības ministru Žanu Marku Ero (Jean-Marc Ayrault), lai pārrunātu gaidāmo NATO samitu Varšavā.

E.Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību veikt tālākos praktiskos soļus, lai pastiprinātu sabiedroto klātbūtni Baltijas valstīs, tostarp noturības veicināšanu pret hibrīddraudiem un stratēģiskās komunikācijas stiprināšanu. Vienlaikus ministrs uzsvēra nepieciešamību stiprināt alianses austrumu un dienvidu flangu. “Latvija un Francija ir sabiedrotie ne tikai Ziemeļatlantijas alianses ietvaros, bet arī sabiedrotie vairākās starptautiskajās misijās un operācijās visā pasaulē – Latvijas militārais kontingents piedalās Eiropas Savienības Apmācības misijā Mali,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Ministrs pateicās Francijai par atbalstu Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) sarunu procesā un izteica vēlmi sadarboties ar Franciju ciešāk OECD ietvaros.

Tikšanās sākumā E.Rinkēvičs izteica visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus Francijai saistībā ar šodien avarējušo aviokompānijas “EgyptAir” pasažieru lidmašīnu, kas bija ceļā no Parīzes uz Kairu.

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272 
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu