Skip to main content

Rinkēvičs ar OECD ģenerālsekretāru pārrunā Latvijas pievienošanās procesu

12. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (ESAO/OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría), lai pārrunātu jautājumus saistībā ar Latvijas pievienošanās ESAO sarunu procesu un starptautiskās situācijas ietekmi uz Latvijas ekonomiskās attīstības perspektīvām.

ESAO ģenerālsekretārs uzsvēra, ka līdz šī gada beigām 24 organizācijas komitejas, apakškomitejas un darba grupas veiks Latvijas ekonomiskās un sociālās politikas atbilstības izvērtējamu tās standartiem. Iesaistītajām Latvijas institūcijām tas nozīmē intensīvu darbu. A. Gurija norādīja, ka Latvijai ir motivācija to paveikt.

Edgars Rinkēvičs pateicās par ESAO komiteju līdzšinējo konstruktīvo un efektīvo sadarbību, kā arī pauda gandarījumu, ka tehniskās pievienošanās sarunas notiek pēc iepriekš saskaņotā grafika.

ESAO ģenerālsekretārs A. Gurija pauda pārliecību, ka, ja darba process būs tikpat intensīvs un sekmīgs, kā līdz šim, tad 2015. gadā būs iespējams pabeigt tehniskās pievienošanās sarunas, lai jau 2016. gadā Latvija varētu kļūt par pilntiesīgu dalībvalsti.

Ārlietu ministrs E. Rinkēvičs ielūdza ESAO ģenerālsekretāru uz Eiropas attīstības gada atklāšanas pasākumu Rīgā 2015. gada 9. janvārī. A. Gurija apstiprināja ESAO dalību šajā pasākumā.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs tikās arī ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, Saeimas deputātiem, Latvijas Bankas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvjiem.

A. Gurija Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā uzstājās ar publisko lekciju „Latvija – ceļā uz dalību ESAO/OECD” un piedalījās gadskārtējā ārpolitikas un drošības forumā „Rīgas konference 2014".

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu