Skip to main content

Trīs Baltijas valstis veidos ekspertu komisiju sabiedrības drošības stiprināšanai

Otrdien, 16. septembrī, plkst. 11.00 Iekšlietu ministrijā Latvijas un Lietuvas iekšlietu ministri parakstīs Latvijas Republikas iekšlietu ministra, Igaunijas Republikas iekšlietu un reģionālo lietu ministra un Lietuvas Republikas iekšlietu ministra vienošanos par ekspertu komisijas izveidi sabiedrības drošības stiprināšanai.

Vienošanās mērķis ir izveidot trīs valstu ekspertu komisiju, kas koordinēs par sabiedrības drošību atbildīgo institūciju darbības. Jau ziņots, ka pēc Latvijas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska iniciatīvas tikšanās laikā 5. septembrī trīs Baltijas valstu iekšlietu ministri pieņēma lēmumu veidot vienotas iekšlietu spēku reaģēšanas vienības, kas varēs operatīvi reaģēt uz iekšējās drošības apdraudējumiem kādā no Baltijas valstīm, ja tas būs nepieciešams.

Pēc Latvijas apmeklējuma Lietuvas iekšlietu ministrs dosies uz Igauniju, kur šo vienošanos parakstīs arī Igaunijas iekšlietu un reģionālo lietu iekšlietu ministru.

Uzmanību! Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir aicināti plkst. 11.00 būt klāt vienošanās parakstīšanā. Pēc vienošanās parakstīšanas ministri atbildēs uz žurnālistu jautājumiem.

Papildus informācija:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, 29494943
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu