Skip to main content

Rinkēvičs: dDiasporas uzņēmēji ir vēl neizmantots potenciāls Latvijas uzņēmēju eksporta veicināšanai jaunajos tirgos

23. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Eiropas Latviešu apvienības pārstāvjiem, lai pārrunātu diasporas līdzdalību un iesaisti Latvijas simtgades atzīmēšanā un šogad Melnburnā gaidāmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu, kas fokusēsies uz Āzijas un Klusā okeāna reģionu.

“Latvijas simtgades svētkiem ir jābūt Latvijas svētkiem visā pasaulē. Tādēļ ir vienlīdz svarīgi, lai Latvijas simtgades svinēšana būtu pēc iespējas tuvāka ikvienam cilvēkam. Ārlietu ministrija īpaši rūpēsies, lai ārpus Latvijas mūsu valsts vārds izskan ar vienotu vēstījumu – Latvijas valstiskums pastāv jau vairāk nekā simts gadus, un esam daļa no kopīgās Eiropas vēstures. Latvijas simtgadē ir jānostiprina mūsu valstiskuma apziņa un jāapvieno mūsu tautieši. Tāpēc ir svarīga aktīvās diasporas iesaiste, kura palīdzētu rast individuālu pieeju, lai uzrunātu mūsu daudzos tautiešus pasaulē,” uzsvēra ministrs.

PBLA pārstāvji informēja ministru par aktīvo darbu pie Pasaules latviešu ekonomikas un inovācijas foruma, kas šogad decembrī norisināsies Austrālijas pilsētā Melnburnā. PBLA izteica aicinājumu Latvijas valdības pārstāvjiem aktīvi piedalīties šajā forumā, jo tas palīdzēs nostiprināt ciešākas saites ar Latvijas diasporu reģionā un vietējo biznesa vidi.

“Man ir prieks, ka forums paredzēts Austrālijas finanšu un darījumu centrā Melburnā, kur izvietojušies liela daļa reģiona vadošo uzņēmumu. Turklāt diasporas uzņēmēji līdz šim ir vēl neizmantots potenciāls Latvijas uzņēmēju eksporta veicināšanai jaunajos tirgos. Latvijas uzņēmējiem noderīga var būt gan diasporas latviešu pieredze par tirgus specifiku, gan arī praktiska palīdzība, piemēram, darbojoties kā uzņēmumu aģentiem jaunajos tirgos,” sacīja E. Rinkēvičs.

Tāpat PBLA informēja par ieceri no 2017. gada 30. jūnija līdz 3. jūlijam organizēt Dziesmu svētkus Baltimorā, kas ievadīs Latvijas simtgades svinības ASV.

Savukārt Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji informēja ministru par ieceri veidot Eiropas latviešu uzņēmēju kartēšanu Eiropā, lai stiprinātu saikni starp Latviju un diasporu, kura dzīvo un strādā Eiropā.

Tikšanās laikā puses arī apsprieda Latvijas iestāšanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un starptautiskās drošības politikas aktuālos dienaskārtības jautājumus.

Sarunā piedalījās PBLA priekšsēdis Jānis Kukainis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis, Eiropas Latviešu apvienības politikas referente un projektu koordinatore Elīna Pinto, PBLA ģenerālsekretāre Ilze Garoza un PBLA pārstāvniecības vadītājs Rīgā Jānis Andersons.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu