Skip to main content

Rinkēvičs kopā ar ievērojamiem Baltijas valstu un Ziemeļvalstu politiķiem pārrunās sadarbības ieguvumus un perspektīvas

22. augustā Ārlietu ministrija sadarbībā ar Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā rīkos Apaļā galda diskusiju par Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības 25 gadiem, tās ieguvumiem un perspektīvām. Diskusijā piedalīsies ievērojami Baltijas un Ziemeļvalstu politiķi, diplomāti, augstskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, un pētnieki, kas atskatīsies uz padarīto pēdējo 25 gadu laikā kopš tika atzīta Baltijas valstu neatkarības atjaunošana, kā arī pievērsīsies nākotnes izaicinājumiem reģionā.

Diskusiju vadīs Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un, tajā piedalīsies Ziemeļu Ministru padomes (ZMP) ģenerālsekretārs Dagfins Hojbratens (Dagfinn Høybråten), no Lietuvas ievēlētais Eiropas Parlamenta deputāts Petrs Auštrevičs (Petras Auštrevičius), bijušais Zviedrijas premjerministrs un ārlietu ministrs Karls Bilts (Carl Bildt), bijušais Dānijas ārlietu ministrs Ufe Elemans-Jensens (Uffe Ellemann-Jensen), bijušais Islandes ārlietu ministrs Jons Baldvins Hanibalsons (Jón Baldvin Hannibalsson), Tallinā bāzētā Starptautiskā Aizsardzības un drošības centra direktors Jiri Luiks (Jüri Luik), bijušais Somijas Eiropas lietu un ārējās tirdzniecības ministrs Kimmo Sasi (Kimmo Sasi) un Norvēģijas parlamenta deputāts Mihaels Tečners (Michael Tetzschner).

Pēc diskusijas būs skatāma dokumentālā filma “Those who dare” (,,Tie, kas uzdrošinās’’), kas vēsta par Baltijas valstu ceļu uz neatkarības atgūšanu. Ar ievadvārdiem uzstāsies filmas scenāriste Kolfinna Baldvinsdotira (Kolfinna Baldvinsdóttir).

Ievērībai!
Apaļā galda diskusijai tiks nodrošināta tiešraide, kas būs skatāma no plkst. 13.00 – 15.00 Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrijas Komunikācijas grupa
Tālr.: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu