Skip to main content

Ērgļu novada sociālās aprūpes centrs saņem dāvinājumu no Pabrika

FOTO no pasākuma

2016.gada 16. augustā, Ērgļu novada sociālās aprūpes centrs dāvinājumā no Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika saņēma sešas funkcionālās gultas cilvēkiem ar veselības un kustību traucējumiem. Svinīgajā pasākumā klātesošajiem viesiem un centra iemītniekiem bija iespēja klātienē satikt gan novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci, gan pašus dāvinājuma autorus – Arti un Undīni Pabrikus.

Ērgļu novadā, no kura nāk EP deputāta Arta Pabrika dzimtas saknes, aprūpes centrs darbojas jau vairāk nekā 55 gadus. Šobrīd tajā pastāvīgi uzturas 46 iemītnieki, no kuriem 30 cilvēki ir ar kustību traucējumiem. Ņemot vērā aprūpes centra specifiku, tajā ikdienā dzīvo arī 8 cilvēki, kuriem smagu veselības traucējumu dēļ ir nepieciešama īpaša aprūpe.

“Es ļoti priecājos, ka šīm gultām tiks atrasts praktisks pielietojums Ērgļu pansionāta iemītnieku vajadzībām un es ceru, ka šī nelielā dāvana palīdzēs uzlabot cilvēkiem, ne tikai pašsajūtu, bet sniegs arī veselīgāku miegu,” par dāvinājumu stāsta EP deputāts Artis Pabriks.

Arī Ērgļu novada sociālās aprūpes centra vadītāja Ieva Dūduma novērtē nupat saņemto dāvanu no Pabriku ģimenes: “Ērgļu novada sociālās aprūpes centra vārdā izsaku lielu pateicību Artim un Undīnei Pabrikiem par vērtīgo dāvinājumu – sešām funkcionālajām gultām un matračiem. Saviem aprūpējamajiem iemītniekiem vienmēr esam vēlējušies nodrošināt labvēlīgus, vecumam un veselības stāvoklim atbilstošus apstākļus. Šīs gultas ir ļoti ērtas lietošanā un piemērotas kvalitatīvai aprūpes veikšanai, par ko esam pārliecinājušies jau šodien, saņemot pirmos atzinīgos vārdus no cilvēkiem, kuriem būs iespēja tās izmantot.”

Šo specializēto gultu ražotājs ir vācu uzņēmums “Burmeier GmbH & Co”, kura produkcija ir augstu novērtēta visā Eiropas medicīnas un aprūpes nozarē. Gultas sniedz iespēju uzstādīt dažādus gulēšanas leņķu režīmus, atvieglo iespēju piecelties cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ir efektīvs atbalsts vecu cilvēku un slimnieku aprūpē.

“Šī ir zīmīga diena mūsu novada pansionātam, tāpēc vēlos izteikt lielu pateicību gan Artim, gan viņa ģimenei par rūpēm, kas atvieglos mūsu centra iemītnieku, kā arī darbinieku ikdienu. Man ir patiess prieks, ka mūsu novadā ir cilvēki, kuri neaizmirst un ir gatavi sniegt palīdzību un atbalstu tiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs,” stāsta Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.

Svinīgajā pasākumā EP deputāts Artis Pabriks ar savu dzīvesbiedri Undīni Pabriku visus pansionāta iemītniekus sveica arī ar pašu sagatavotām veselības paciņām – Latvijas medu un zāļu tēju. Savukārt ikvienam klātesošajam bija iespēja pārmīt kādu vārdu ar pašu dāvinājuma autoru gan par ikdienišķām lietām, gan par aktualitātēm pasaulē, kā arī aprunāties ar bīskapu Eināru Alpi.

Informāciju sagatavoja:
Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika birojs

Dalies ar ziņu