Skip to main content

Rinkēvičs: Latvija apsveic Melnkalnes iestāšanās sarunu uzsākšanu ar NATO

Briselē 2. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē, kuras laikā ministri apsprieda daudzus būtiskus jautājumus saistībā ar kolektīvās aizsardzības stiprināšanu, starptautisko krīžu noregulējumu, kā arī sadarbību ar partneriem.

Sanāksmes laikā tika pieņemts lēmums par uzaicinājumu Melnkalnei sākt iestāšanās sarunas NATO, kā arī apsprieda citu NATO kandidātvalstu – Gruzijas, Bosnijas un Hercegovinas, kā arī Maķedonijas (bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija) – panākto progresu ceļā uz integrāciju NATO.

„Latvija apsveic Melnkalnes iestāšanās sarunu uzsākšanu ar NATO, kas sekmēs drošību Rietumbalkānos un kopumā Eiroatlantiskajā telpā. Ir būtiski Melnkalnei turpināt iesāktās reformas, tostarp tiesu varas jomā pirms un arī pēc iestāšanās aliansē. Vienlaikus šis lēmums ir labs signāls pārējām NATO kandidātvalstīm, ar ko tiek apliecināta arī turpmākā NATO „atvērto durvju” politika, kas sekmējusi drošību un stabilitāti Eiropā. Latvija augstu novērtē līdz šim panākto Gruzijas progresu ceļā uz dalību NATO un arī turpmāk konsekventi atbalstīs Gruzijas integrāciju Eiroatlantiskajā telpā,” uzsvēra E. Rinkēvičs.

Sanāksmes laikā notika arī atsevišķa NATO–Ukrainas komisijas sēde, kurā atkārtoti apstiprināja alianses politisko un praktisko atbalstu Ukrainai. NATO praktiskais atbalsts Ukrainai ir orientēts uz ilgtermiņa reformu īstenošanu, kas tādējādi veicina Ukrainas drošības un aizsardzības sektora attīstību, un spēju adekvāti reaģēt uz esošajiem izaicinājumiem.

Ārlietu ministru diskusijas rezultāti un lēmumi veido daļu no gatavošanās NATO Varšavas samitam, kas nākamā gada 8. un 9. jūlijā norisināsies Polijas galvaspilsētā. Samitā plānots turpināt alianses pielāgošanu mūsdienu drošības apstākļiem, lai nodrošinātu tās gatavību aizsargāt jebkuru dalībvalsti pret jebkādiem draudiem.

 

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu