Skip to main content

Rinkēvičs piedalīsies ES Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē

29. un 30. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes neformālajā sanāksmē. Ministriem paredzēts diskutēt par ES starpinstitūciju attiecībām un Vispārējo lietu padomes lomu ES politiku veidošanā.

Līdz ar notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām Eiropas Savienībā aizsācies jauns institucionālo pārmaiņu cikls. Mainīsies ne tikai Eiropas Parlamenta sastāvs, bet arī galveno ES institūciju augstās amatpersonas. Šie notikumi ietekmēs gan ES turpmāko virzību dažādu politiku jomās, gan attiecības starp galvenajām ES institūcijām: ES Padomi, Eiropas Parlamentu un Eiropas Komisiju.

Sanāksmes laikā ministri apmainīsies viedokļiem par iespējamajām jaunās Eiropas Komisijas darba prioritātēm nākamo 5 gadu darba posmam, kā arī pārrunās ar ES līgumos noteiktā ES institūciju līdzsvara saglabāšanu un efektīvas sadarbības nodrošināšanu saistītos jautājumus.

Ministri arī diskutēs par Vispārējo lietu padomes darba uzlabošanu, analizējot iespējas stiprināt tās lomu un nozīmi ES politikas veidošanā.

Papildus informācija:
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]
www.mfa.gov.lv

Dalies ar ziņu