Skip to main content

Rinkēvičs uzsver Baltijas valstu un Ziemeļvalstu praktiskās sadarbības nozīmi

7. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vēstniekiem pēc Norvēģijas vēstnieka Steinara Ēgila Hāgena (Steinar Egil Hagen) ielūguma.

Sarunā ar vēstniekiem ministrs novērtēja tradicionāli ciešo Baltijas valstu un Ziemeļvalstu politisko dialogu par reģionam svarīgiem jautājumiem un izcēla Baltijas un Ziemeļvalstu praktiskās sadarbības nozīmi. Ministrs ar vēstniekiem pārrunāja Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības aktualitātes, ņemot vērā šī brīža izaicinājumus Eiropas un starptautiskajā dienaskārtībā.

Šogad Latvija kā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības koordinatore NB8 formātā (Nordic Baltic Eight) aktīvi strādā, lai stiprinātu drošību reģionā, tostarp enerģētiskās drošības, stratēģiskās komunikācijas, kiberdrošības un hibrīdo apdraudējumu aspektus. Ministrs norādīja, ka, iekļaujot enerģētikas drošības prioritāti NB8 dienaskārtībā, Latvija vēlas veicināt un akcentēt reģionālās sadarbības nozīmi sekmīgai Enerģētikas Savienībai.

Lai stiprinātu Eiropu kā labklājības un stabilitātes telpu, Austrumu partnerība ir viena no NB8 dienaskārtības aktualitātēm, kas veicina Rīgas samita deklarācijā iezīmēto uzdevumu īstenošanu, uzsvēra E. Rinkēvičs.

Tradicionāli NB8 sadarbības koordinējošā valsts organizē vairākas augsta līmeņa sanāksmes. Šogad Latvijā notiks ikgadējā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministru sanāksme, kā arī vairākas Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas par ārējo attiecību un drošības politikas jautājumiem.

Tikšanās laikā ministrs E. Rinkēvičs īsi pievērsās arī nākamās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu ārlietu ministru tikšanās sagatavošanai ar Višegradas grupas – Čehija, Polija, Slovākija, Ungārija – valstu ārlietu ministriem. Šogad Latvija kā NB8 sadarbības koordinatore šo ministru tikšanos organizē sadarbībā ar Višegradas grupas prezidējošo valsti Čehiju un tā plānota 21. un 22. aprīlī Jūrmalā.

2016. gadā Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības gada ietvaros Latvija prezidē Baltijas Asamblejā un Baltijas Ministru padomē, kā arī koordinē Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbību NB8 ietvaros.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu