Skip to main content

Šadurskis: Rīgai jāiztur Eiropas kultūras galvaspilsētas gods arī 9.maijā

Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis aicina 9.maija pasākuma Uzvaras parkā rīkotājus ievērot, bet Rīgas Domi, valsts un pašvaldības likumsargājošajām iestādēm nodrošināt sabiedrisko kārtību, LR spēkā esošos tiesību aktu, kā arī pašvaldības saistošos noteikumu ievērošanu.

Šadurskis uzsver: “Katru gada atkārtojas viens un tas pats – neatļauta alkohola lietošana sabiedriskās vietās, sabiedriskā miera traucēšana, ko izraisa 9.maija Uzvaras parka apmeklētāji, ar likumu aizliegtas simbolikas lietošana, naida kurināšana un agresijas izrādīšana, arī atveidojot privātos transporta līdzekļus par militāru bruņu tehniku. Aculiecinieki ir vēstījuši arī par atklātu, iespējams, šaujamieroču vai to imitāciju demonstrēšanu un pavadošu naidīgu saukļu izsaukšanu no trikolora karoga vai Georga lentītēm apzīmogotiem garāmbraucošiem transporta līdzekļiem. Tūkstošiem rīdzinieku, pilsētas viesu un īpaši Āgenskalna, Māras dīķa, Torņkalna un citu Pārdaugavas rajonu iedzīvotājiem šie pasākumi un sabiedriskās kārtības traucēšana rada ne tikai plašas neērtības, bet arī nevajadzīgu spriedzi un apdraudējumu, īpaši pēc pasākuma noslēguma vēlā vakarā.”

“Vai Rīgai kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai šāda uzvedība ar klaju likumu ignorēšanu un sabiedriskās kārtības traucēšanu dara godu,” jautā Šadurskis?

Viņš aicina 9.maija pasākuma dalībniekus, kas pulcēsies Uzvaras parkā, ar cieņu un godu pieminēt karā kritušos un nodrošināt sabiedrības morāles un ētikas normām atbilstošu uzvedību.

Lai arī Uzvaras parka pasākumos tiek nodrošināta apsardze, pašvaldības, Valsts policijas un Ceļu policijas klātbūtne, aicinu šogad Rīgā, Eiropas kultūras galvaspilsētā, nodrošināt ne tikai likumsargājošo iestāžu darbinieku klātbūtni un izlases veida pārkāpumu fiksēšanu, bet veikt pilnvērtīgu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanu saskaņā ar LR spēkā esošajiem tiesību aktiem un pašvaldības saistošajiem noteikumiem, Šadurskis norāda un piebilst, ka kārtība un drošība ir jānodrošina ne tikai tiešā Uzvaras parka teritorijā, bet arī tuvākajā apkārtnē un visā Rīgas pilsētā, pievēršot īpašu uzmanību agresīvai un provokatīvai rīcībai. Ceļu policijai, līdzīgi kā reidos citos liela mēroga pasākumos, jāpievērš pastiprināta uzmanība transporta līdzekļu vadīšanai alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, agresīvai uzvedībai uz ceļa, kas apdraud citus satiksmes dalībniekus, kā arī neatļautai transporta līdzekļu novietošanai.

“Izsaku cerību uz pasākuma dalībnieku vēlēšanos un spēju ievērot vispārpieņemtas sabiedrības uzvedības normas un likumu ievērošanu, kā arī paļaujos uz profesionālu likumsargājošo iestāžu rīcību,” noslēdz Šadurskis.

Papildus informācija:
Eiropas Parlamenta deputāta Kārļa Šadurska birojs
Tālr.: +371 29239515
E-pasts: [email protected]
www.sadurskis.lv

Dalies ar ziņu