Skip to main content

Šadurskis tiekas ar VIENOTĪBAS Saldus novada nodaļas pārstāvjiem

2014. gada 20. marta vakarā Eiropas Parlamenta deputāts, VIENOTĪBAS valdes loceklis Kārlis Šadurskis tikās ar partijas Saldus noavada nodaļas ļaudīm, lai pārrunātu aktuālākos novada, iekšpolitikas un Latvijas ārpolitikas jautājumus, kā arī Eiropas Savienības politikas un likumdošanas ietekmi uz Latviju.

Plaša un aktuāla saruna raisījās par valsts drošības jautājumiem saistībā ar Krievijas agresīvo politiku Ukrainā un Krimas pussalas okupāciju. Sarunas dalībnieki vienprātīgi atbalsta vajadzību stiprināt valsts aizsardzības spējas, atvēlot šim mērķim gan lielāku finansējumu, gan atbalstot NATO militārās bāzes izveidi Latvijā. Runājot par ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, Eiropas energoatkarību no Krievijas un ekonomisko drošību, K. Šadurskis ieskicēja vajadzību paplašināt ES un ASV attiecības, paverot iespējas importēt energoresursus no Ziemeļamerikas. ASV jau šobrīd ir apsteigusi Krieviju slānekļa gāzes ieguvē. ES ir iespējas pārskatīt arī attiecības ar Irānu, atceļot naftas eksporta embargo. Šie pasākumi ļautu stabilizēt Eiropas ekonomiku un būtu nopietns ekonomiskās iedarbības mehānisms pret Krievijas agresīvo politiku.

Saldus nodaļas vadītājs, novada domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Konuševskis vērsa uzmanību uz novadam aktuālajiem jautājumiem izglītības jomā. Viņš uzsvēra, ka ir vajadzīgi tālredzīgi un pārdomāti lēmumi, kas sekmēs izglītības iespējas un kvalitāti novadā un šo mērķu īstenošanai ir nepieciešams arī valsts atbalsts.

Papildus informācija:
Mārtiņš Langrāts
EP deputāta Kārļa Šadurska padomnieks
Tālr.: +371 29457289
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu