Skip to main content

Saeima aicina skolēnus pieteikties Ēnu dienai

Lai paplašinātu savu redzesloku un gūtu nepastarpinātu priekšstatu par parlamenta ikdienas darbu un likumdošanas procesu, arī šogad, 13. februārī, Saeimas nams būs atvērts „ēnām” ― aktīviem un zinātkāriem Latvijas skolēniem un studentiem, kuri nopietni un atbildīgi apsver savas nākotnes profesijas izvēli un vēlas iepazīties ar izvēlētās profesijas ikdienu.

„Mūsu parlaments ir kļuvis par vienu no populārākajām „ēnošanas” vietām, jo ik gadu interesentu skaits pieaug, tāpēc priecāšos, ja arī šogad jaunieši būs ieinteresēti iepazīties ar Saeimas darbu un „ēnot” mūs visus ― deputātus, struktūrvienību vadītājus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

„Es aicinu jūs būt aktīviem un iesaistīties, jo mūsu nākotnes Latvija būs tieši tāda, kādu paši veidosim, un esmu pārliecināta, ka kāds no šodienas „ēnotājiem” nākotnē kļūs par izcilu politiķi vai arī nopietni apsvērs iespēju izvēlēties kādu no profesijām, kuras pārstāvji ikdienā strādā Saeimā,” uzsver S. Āboltiņa.

Skolēniem, kuri vēlas kļūt par parlamenta „ēnām”, līdz 30. janvārim uz e-pasta adresi [email protected] jāsūta aizpildīta pieteikuma anketa un motivācijas vēstule. Anketā jānorāda Saeimas deputāts vai darbinieks, kuru vēlas „ēnot”, un kontaktinformācija, bet motivācijas vēstulē jāuzraksta, kāpēc vēlas piedalīties Ēnu dienā Saeimā. Iepazīties ar Saeimas deputātu sarakstu var šeit.

Pēc pieteikuma reģistrēšanas skolēni e-pastā saņems apstiprinājuma vēstuli un informāciju par to, kā rīkoties turpmāk. Saeimas mājaslapā īpašā sadaļā ir pieejama aktuālā informācija par Ēnu dienas pasākuma norisi parlamentā.

Saeima jau piekto reizi kļūs par Ēnu devēju. Ik gadu Latvijas skolu un augstskolu audzēkņi izrāda aktīvu interesi „ēnot” ne tikai Saeimas deputātus, bet arī parlamenta darbiniekus, tādējādi Saeimai kļūstot par vienu no lielākajiem „ēnu” devējiem valstī.

2012. gada Ēnu dienas foto galerija
Videosižets par Ēnu dienas norisi Saeimā 2012. gadā
Videosižets par Ēnu dienas norisi Saeimā 2012. gadā

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu