Skip to main content

RD Vienotība: uzticēšanās vienam izglītības iestāžu apsaimniekotājam nav attaisnojusies

Turpinot uzspiest vienu apsaimniekotāju Rīgas pilsētas izglītības iestādēm, Rīgas domes vadība pilnībā ignorē izglītības iestāžu vadītājus, padara iestāžu apsaimniekošanas procesu mazāk caurredzamu un mākslīgi rada monopolstāvokli šajā nozarē, informē RD Vienotība deputāts Elmārs Vēbers.

„Ir pagājis gads, kopš SIA „Rīgas serviss” pilnībā pārņēmis izglītības iestāžu apsaimniekošanu, bet mēs redzam, ka rezultāts ir ļoti bēdīgs – līdzekļu izlietojums nav pārskatāms, zudušas kontroles iespējas un RD, iespējams, būtiski pārmaksā, jo privātais apsaimniekotājs spētu piedāvāt zemāku cenu par apsaimniekošanu”, skaidro RD Vienotība deputāts E. Vēbers.

RD Vienotība deputāti uzskata, ka nepieciešams nodrošināt konkurenci, kas samazinās izmaksas, vienlaikus, uzlabos arī sniegtā pakalpojuma kvalitāti. Sadalot izglītības iestādes reģionos iespējams izsludināt atklātu iepirkumu un izvēlēties lētāku un labāku pakalpojuma sniedzēju.

Par konkurences ierobežošanu un brīvā tirgus noteikumu ignorēšanu jau pirms gada norādīja arī Konkurences padome, atgādina RD Vienotība frakcijas deputāti.

Pagājušā gada nogalē publiskajā telpā izskanēja informācija par to, ka pašvaldības uzņēmums „Rīgas serviss” liek skolām pamatīgi pārmaksāt par ēku uzturēšanu. Kādai skolai, piemēram, izrakstīts rēķins par vēdināšanas sistēmas uzturēšanu, lai gan šajā skolā tādas vispār nav.

Šodien Rīgas domes sēdē plānots pieņemt lēmumu par līguma slēgšanu starp RD un uzņēmumu „Rīgas serviss”, bet iepriekš minēto argumentu dēļ, RD Vienotība deputāti šādu lēmumu neatbalstīs.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers
Tālr.: 26335652

Baiba Brigmane
Tālr.: 29285010

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.:.26189652
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu