Skip to main content

Itālijas vēstnieks: pievienošanās eirozonai būs nozīmīgs solis Latvijas ekonomiskajā attīstībā

Otrdien, 15. janvārī, finanšu ministrs Andris Vilks Finanšu ministrijā iepazīšanās vizītē tikās ar Itālijas vēstnieku Latvijā Džovanni Polici (Giovanni Polizzi). Tikšanās laikā galvenokārt tika pārrunāts Latvijas izvirzītais mērķis pievienoties eirozonai 2014. gadā, kā arī citi aktuālie ekonomiskie notikumi Latvijā un Eiropā.

Tikšanās laikā Itālijas vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas valdības darbu ekonomiskās situācijas stabilizēšanā, kā arī izteica atbalstu izvirzītajai vēlmei pievienoties eirozonas valstīm. „Laikā, kad arī Itālija saskaras ar sarežģījumiem valsts ekonomikā, mums ir svarīgi uzzināt citu partneru pieredzi un gūt domubiedru atbalstu un ieteikumus, ko arī mēs varētu ņemt vērā, lai uzlabotu esošo situāciju. Latvija citām valstīm ir ļoti labs piemērs, kā ar pārdomātu un mērķtiecīgu rīcību var pārvarēt grūtības, vienlaikus sekmējot arī ekonomikas izaugsmi. Pievienojoties eirozonas valstu saimei, Latvija iegūs vēl lielāku starptautisko atbalstu un uzticību, sekmējot savu tālāko izaugsmi,” uzsvēra vēstnieks.

Sarunas gaitā ministrs un vēstnieks bija vienisprātis, ka eiro ieviešana valsts ekonomikai pavērs plašākas iespējas augt un attīstīties, veicinās eksporta tirgus paplašināšanos, kā arī sekmēs jaunu investoru piesaisti, tādējādi palielinot ne tikai Latvijas, bet arī visa kopējā Baltijas reģiona ekonomisko attīstību.

„Latvijas dziļāka integrācija Eiropā kā Eiropas Savienības dalībvalstij ir ļoti būtiska. Vienotās valūtas ieviešana sniegs mums iespēju pierādīt sevi un pilntiesīgi piedalīties Eiropas saimnieciskā sadarbībā un tās ekonomiskās politikas lemšanā kopā ar stabilām, ekonomiski spēcīgām un sevi pārvaldīt spējīgām partnervalstīm,” norādīja finanšu ministrs.

Tikšanās laikā A. Vilks informēja vēstnieku arī par šā brīža situāciju un makroekonomikas rādītājiem, 2013. gada prognozēm un Māstrihtas kritēriju izpildi.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Elīna Neimane
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu