Skip to main content

Saeimā jauniešiem stāstīs par Latvijas atdzimšanas vēsturi

Šodien, 16. novembrī, Saeimā viesosies vairāk nekā 70 jaunieši no Latvijas skolām, lai valsts dzimšanas dienas noskaņās vairāk uzzinātu par Latvijas valsts atdzimšanas vēsturi.

Valsts svētku ieskaņā ar skolēniem tiksies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Augstākās padomes deputāte Velta Čebotarenoka, kura pati piedalījusies vēsturiskajā 4. maija balsojumā un jauniešiem varēs pastāstīt par savām izjūtām, piedaloties valsts neatkarības atjaunošanas procesā.

Lai atsauktu Latvijai izšķirīgo brīžu noskaņas, jauniešiem tiks demonstrēti vēsturiski kadri no 1990. gada maija notikumiem un Augstākās padomes 21. augusta sēdes.

Šāds dokumentāls un reizē emocionāls stāstījums par Latvijas valsts atdzimšanu skolēniem, kuri paši šo laiku nav piedzīvojuši, ļaus labāk izprast mūsu valsts veidošanās kontekstu un stiprināt patriotisma jūtas.

Pasākumu Saeima rīko sadarbībā Latvijas Bērnu forumu, kura valdes priekšsēdētāja Ineta Ielīte skolēnus uzrunās par jauniešu ieguldījumu Latvijas labā.

Stāstījums par Latvijas valsts neatkarības atgūšanu notiks trešdien, 16. novembrī, Saeimas nama Viesu zālē plkst. 12.00. 

Dalies ar ziņu