Skip to main content

Saeimā notiks demogrāfijai un sabiedrības veselībai veltīta konference

3. februārī, Saeimā notiks konference „Demogrāfija un reproduktīvā veselība. Risinājumi un nākotnes izaicinājumi”, ko kopīgi ar Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociāciju „Papardes zieds” rīko Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Konferences dalībniekiem tiks prezentēti jaunākie dati par Latvijas iedzīvotāju reproduktīvo veselību un pētījumā iegūtajiem secinājumiem.

Konferencē paredzēts diskutēt par aktuālajiem demogrāfijas un Latvijas iedzīvotāju reproduktīvās veselības jautājumiem. Diskusijā aicināti piedalīties vairāki jomas eksperti, tostarp demogrāfs Ilmārs Mežs, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Dace Rezeberga, biedrības „Papardes zieds” prezidente Dace Matule un Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāne.

Plānotas arī Eiropas vadošo ekspertu videouzrunas – konferences dalībniekus attālināti uzrunās Eiropas Ginekoloģijas asociācijas viceprezidents, Eiropas Kontracepcijas un reproduktīvas veselības asociācijas prezidents Johanness Bicers (Johannes Bitzer), Karaliskās Dzemdību speciālistu un ginekologu koledžas viceprezidents Džeimss Volkers (James Walker) un Lielbritānijas Neauglības speciālistu asociācijas prezidents Īans Kuks (Ian Cooke).

Konferences noslēgumā dalībniekus uzrunās veselības ministre Ingrīda Circene.

Konferencē īpaši aicināti piedalīties Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas, Demogrāfijas lietu apakškomisijas un Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti.

Tiešraidē konferencei ikviens varēs sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv. Ar pasākuma programmu var iepazīties šeit.

Plašāka informācija par konferenci pieejama asociācijā „Papardes zieds” pa tālruni 67212700 un e-pastu [email protected]

Konference notiks piektdien, 3. februārī, plkst. 11.00 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu