Skip to main content

Saeima pieņem 2011. gada valsts budžeta grozījumus

Saeima ceturtdien, 14. aprīlī, otrajā galīgajā lasījumā pieņēma 2011. gada valsts budžeta grozījumus un deviņus tos pavadošos likumprojektus.

Ar grozījumiem par 6,8 miljoniem latu plānots samazināt valsts budžeta izdevumus, paredzot mazāku finansējumu Ministru kabinetam, ministrijām un citām valsts pārvaldes iestādēm, kā arī mērķdotācijām pašvaldībām. Savukārt budžeta ieņēmumus plānots palielināt par 21,2 miljoniem latu.

Kopumā par likumprojektu virzību atbildīgajā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā un Saeimas sēdē izskatīti 145 priekšlikumi izmaiņām 2011. gada valsts budžeta likumā un saistītajos likumprojektos.

Valsts budžeta grozījumi paredz virkni izmaiņu nodokļu likumos, tostarp nosakot, ka ar 1. jūliju dabasgāzei tiks piemērota pievienotās vērtības nodokļa standartlikme.

Akcīzes nodoklis cigaretēm tiks paaugstināts līdz 52 latiem par 1000 cigaretēm un smēķējamai tabakai līdz 34 latiem par vienu kilogramu. Savukārt akcīzes nodokļa likme stiprajam alkoholam ar šī gada 1.jūniju pieaugs līdz 940 latiem par 100 litriem absolūtā spirta.

Grozījumi veikti arī attiecībā uz azartspēļu nodokli, nosakot lielākas nodokļu likmes dažādām azartspēlēm, tostarp ruletēm, kāršu spēlēm, kauliņu spēlēm, mehāniskajiem automātiem. Savukārt akcīzes nodokli degvielai plānots paaugstināt par diviem santīmiem par litru.

Grozījumi arī paredz līdz 2014. gada 31. decembrim pagarināt ierobežojumus slimības, maternitātes, paternitātes, vecāku un bezdarbnieku pabalstiem. Līdz šim pabalstu ierobežojums bija noteikts līdz 2012. gada 31. decembrim.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

 

Dalies ar ziņu