Skip to main content

Ar Mičiganas Nacionālās gvardes atbalstu plāno organizēt ASV uzņēmēju delegācijas vizīti uz Latviju

Vakar, 14. aprīlī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Mičiganas Nacionālās gvardes komandieri, ģenerālmajoru Gregoriju Vadnais (Gregory Vadnais) un pārrunāja iespēju organizēt ASV uzņēmēju delegācijas vizīti uz Latviju. Aizsardzības ministrs augstu novērtēja šādu iniciatīvu, norādot, ka abu valstu uzņēmēju ciešāka sadarbība var būt stimuls Latvijas ekonomikas izaugsmei pēc piedzīvotajiem lejupslīdes gadiem. Tāpat puses pārrunāja abu valstu veterānu politiku.

A. Pabriks komandierim izteica pateicību par Mičiganas Nacionālās gvardes līdzšinējo veiksmīgo sadarbību ar Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), un puses pārrunāja sadarbības attīstības perspektīvas, piemēram, kopīgas operācijas Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) Afganistānā ietvaros.

Ministrs tikās arī ar gvardes karavīriem, kuri kopā ar NBS karavīriem jau piedalījušies kopīgās operācijās Afganistānā, un sniedza prezentāciju par abu valstu karavīru sadarbību. 2008. gadā NBS uzsāka ciešu sadarbību ar Mičiganas Nacionālo gvardi Operacionālās sadarbības padomnieku grupā, apmācot Afganistānas Nacionālās armijas karavīrus. Šāda veida sadarbība notika pirmo reizi un bija labs piemērs arī citām NATO valstīm, kas piedalās afgāņu armijas apmācībā.

Kopš 1990-to gadu sākuma Mičiganas Nacionālajai gvardei cieša sadarbība izveidojusies arī ar Zemessardzi, palīdzot pārskatīt un uzlabot zemessargu apmācību.

Mičiganā ministrs apskatīja arī Batlkrīkas aviācijas bāzi un iepazinās ar tās nodrošinājumu, savukārt Mičiganas valsts universitātē politikas zinātņu studentiem un mācībspēkiem nolasīja lekciju par Baltijas reģiona attīstības perspektīvām.

Informāciju sagatavoja:
LR Aizsardzības ministrijas
Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
[email protected]

 

Dalies ar ziņu