Skip to main content

Aizsardzības ministrijai tiks nodots jaunais patruļkuģis „Skrunda”

Pirmdien, 18. aprīlī svinīgā ceremonijā a/s „Rīgas kuģu būvētava” (RKB) nodos Aizsardzības ministrijai (AM) jauno patruļkuģi „Skrunda”.

Ceremonijā Rīgas pasažieru ostā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Raimonds Graube, Jūras spēku flotiles (JSF) komandieris jūras kapteinis Rimants Štrimaitis un citas amatpersonas.

Pēc svinīgās uzrunas Valsts prezidents pasniegs kuģa karogu patruļkuģa „Skrunda” komandierim kapteiņleitnantam Pēterim Subbotam, un to iesvētīs NBS kapelāns.

Par godu kuģa pieņemšanas ceremonijai pie Vanšu tilta uz enkura stāvēs septiņi JSF kuģi – divi štāba un apgādes kuģi, divi mīnu kuģi, divi patruļkuģi un viens krasta apsardzes kuģis.

Līdz pirmajam klājam patruļkuģi „Skrunda” būvēja Latvijā, un tā būvniecību turpināja RKB apakšuzņēmumā „Abeking&Rasmussen” Vācijā.

Šis ir pirmais SWATH (Small Water Area Twin Hull) tipa militārais kuģis ne vien Eiropā, bet arī pasaulē, un pirmais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas tiek būvēti NBS vajadzībām.

Kuģis tiks izmantots ne tikai militārām vajadzībām, bet arī civiliem mērķiem – cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā. Divkorpusu patruļkuģis veiks patrulēšanas un glābšanas darbus, to varēs aprīkot arī ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām, tādējādi pilnveidojot un apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas.

Patruļkuģu būve norisinās saskaņā ar AM un RKB krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007. gada 21. decembrī. Līgums paredz, ka pavisam JSF vajadzībām tiks uzbūvēti pieci patruļkuģi, kurus AM plānots nodot līdz 2014. gadam.

Plašāka informācija šeit.
 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām pirmdien, 18. aprīlī, piedalīties svinīgajā kuģa nodošanas-pieņemšanas ceremonijā, kas notiks Rīgas pasažieru ostā plkst. 14.00. Savu dalību pieteikt līdz 18. aprīļa plkst.10.00, rakstot uz e-pastu: [email protected] vai zvanot pa tālruņiem: 67335136, 26542828
.

Informāciju sagatavoja:
Liene Ulbina
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas speciāliste
Tālruņi 67335136
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu