Skip to main content

Saeima ver durvis vairākiem simtiem skolēnu

Līdztekus vairākiem simtiem citu darba devēju arī Saeima šodien, 16. februārī, vēra savas durvis zinātkāriem skolēniem, kuri vēlējās tuvplānā iepazīt savu nākotnes profesiju.

Skolēni Saeimā sāka ierasties jau pirms plkst. 8.00 rītā. Daudzi bija agri cēlušies, lai no attālākām pilsētām nokļūtu līdz Saeimas namam Vecrīgā.

Ēnu dienā skolēniem bija iespēja klātienē sekot Saeimas deputātu un arī darbinieku darbam. Vēl pirms komisiju norises deputāti steidza satikt savas „ēnas”, lai dotu ieskatu sava darba ikdienā. Lielās jauniešu intereses dēļ vairākas Saeimas komisijas savu norisi no ierastajām telpām pārcēla uz lielākām.

Šodien „ēnas” ir ne tikai Saeimas deputātiem un darbiniekiem, bet arī žurnālisti un uz komisijas sēdēm uzaicinātās personas nāk ar savām „ēnām”.

Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas dienas gaitām šodien seko četras „ēnas”. Plkst. 12.30 Saeimas priekšsēdētāja un viņas „ēnas” tikās ar Kanādas vēstnieku Skotu Heteringtonu (Scott Heatherington).

Plkst. 13.00 visas „ēnas” varēja klausīties Solvitas Āboltiņas stāstījumu par parlamenta darbu. Šī tikšanās notika Saeimas sēžu zālē, kur skolēniem bija iespēja sēdēt deputātu krēslos. Plkst. 13.30 Saeimas „ēnu devēji” un „ēnas” uz Saeimas nama Lielajām kāpnēm tika iemūžinātas kopīgajā fotogrāfijā.

Saskaņā ar Ēnu dienas organizētāju Junior Achievement – Latvia informāciju Saeima ir piedāvājusi visvairāk vakanču. 2009. gadā Saeima tika atzīta par vienu no labākajiem „ēnu” devējiem, un pagājušajā gadā Ēnu dienā Saeimu apmeklēja vairāk nekā 200 dažāda vecuma skolēnu no visas Latvijas.
 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu