Skip to main content

Saeimas deputāts Artis Pabriks viesojas Liepājā

FOTO no vizītes

2014. gada 11.aprīlī Saeimas deputāts Artis Pabriks reģionālās vizītes ietvaros viesojās Liepājā, sniedzot interviju laikrakstam "Kurzemes Vārds" par situāciju Ukrainā un iespējāmo NATO karaspēka izvietošanu Liepājā.

A. Pabriks apmeklēja pagājušā gadā izveidoto "Jauniešu māju" , iepazinās ar jauniešu iespējām ideju realizēšanā ārpus ikdienas mācību procesa.Kopīgi tika noskatītas trīs īsfilmas – "Maini cigareti pret burkānu", "Ekstrēmie sporta veidi Liepājā", "Lucky Mustache", kas guvušas panākumus ārvalstu konkursos.

Savukārt Pabriks jauniešiem stāstot par notikumiem Ukrainā uzsvēra, ka "šobrīd mēs esam nonākuši tādā politiskā un militārā situācijā, kādu jūsu paaudze nav pieredzējusi. Ja mēs šobrīd skatāmies uz Latviju, tā ir ļoti drošā pozīcijā – mēs esam ES un NATO dalībvalsts, taču tajā pašā laikā nevaram gulēt uz lauriem, jo mums arī pašiem ir jārūpējas par savas valsts drošību." jaunieši tikai aicināti vairāk interesēties par politiku un būt patriotiski noskaņotiem, jo tikai noteiktu valstu iedzīvotāju vienaldzība ir lielākais ienaidnieka ierocis cīņā par jaunu terioriju iekarošanu.

Tāpat A. Pabriks norādīja, ka NATO izcilības centra izveide Latvijā, īpaši Liepājā varētu būt lielisks Latvijas pienesumam starptautiskajai drošībai un jaunu darba vietu radīšanai vietējā tirgū.

Vizītes noslēgumā A. Pabrikam bija iespēja paviesoties folkloras kopas "Atštaukas" mājvietā līdzās "Jauniešu mājai", iepazīties ar tās dalībniecēm un noskaidrot folkloras kopas nozīmīgumu latviešu tradīciju saglabāšanā un popularizēšanā.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBAS Liepājas nodaļa
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu