Skip to main content

Reirs ASV senatoriem: Latvijas aizsardzības budžeta palielināšana būs skaidrs signāls gan sabiedrotajiem, gan Krievijai

FOTO no tikšanās

„Latvijai pakāpeniski jāturpina aizsardzības budžeta palielināšana, lai nākotnē sasniegtu izvirzīto mērķi – 2% no iekšzemes kopprodukta. Esmu pārliecināts, ka šāds solis kalpos kā skaidrs un nepārprotams signāls gan mūsu sabiedrotajiem, gan Krievijai,” uzsvēra Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs šodien, 16. aprīlī, tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kongresa senatoru Džonu Makeinu (John McCain), kā arī senatoriem Džonu Baraso (John Barrosso) un Džonu Hoevenu (John Hoeven).

J.Reirs sarunā ar ASV senatoriem norādīja: „Diemžēl šobrīd ir skaidrs, ka mēģinājums restartēt attiecības ar Krieviju nav izdevies. Agresija Ukrainā un Rietumu demokrātisko valstu vājā reakcija uz to mums māca, ka veids, kā Krievija domā un rīkojas, kopš Aukstā kara beigām nav mainījies.”

Deputāts arī uzsvēra, ka Rietumu demokrātijām jāapsver spēcīgāku ekonomisko sankciju ieviešana pret Krieviju un jākļūst enerģētiski neatkarīgākām no šī viena konkrētā enerģijas piegādātāja.

J.Reirs pauda uzskatu, ka globālais miers pasaulē ir atkarīgs no tā, vai miers valdīs Eiropā. Savukārt miers Eiropā atkarīgs no situācijas un kopējā demokrātijas līmeņa Austrumeiropā, kurai pieder arī Latvija.

„Tas ir galvenais iemesls, kāpēc Latvijai ir jāpalielina aizsardzības budžets un kāpēc mēs turpinām un turpināsim būt uzticami un paredzami partneri Eiropas Savienībā un NATO,” sacīja J.Reirs. Deputāts, pasakoties par tikšanos, arī norādīja, ka ASV senatoru vizīte Latvijā šajā starptautisku neskaidrību pilnajā laikā ir skaidrs signāls par spēcīgajām transatlantiskajām saitēm starp Latviju un ASV.

Trešdien, 16.aprīlī, vizītē Saeimā ieradās ASV Kongresa senators Džons Makeins, kā arī senatori Džons Baraso un Džons Hoevens. Senatori tikās ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāju Jāni Reiru, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas locekli Valdi Dombrovski, Ārlietu komisijas deputātu Arti Pabriku un citiem deputātiem.

Dalies ar ziņu