Skip to main content

Circene paraksta sadarbības protokolu ar Francijas ministri

Otrdien, 15.aprīlī, veselības ministre Ingrīda Circene darba vizītes laikā Parīzē parakstīja kopīgu nodomu protokolu ar Francijas Republikas Sociālo lietu un veselības ministri Marisolu Turēnu (Marisol Touraine).

Nodomu protokols parakstīts, atsaucoties uz 1997.gada 14.aprīlī noslēgto Francijas Republikas valdības un Latvijas Republikas valdības kultūras, izglītības, zinātnes un tehnoloģijas sadarbības līgumu ar mērķi uzvērt sabiedrības veselības jautājumu nozīmi Eiropas Savienībā. Protokolā paredzēta sadarbības paplašināšana gan profilaksē, īpaši sirds un asinsvadu patoloģiju jomā, gan veselības sistēmas organizācijā, īpaši uzsverot ģimenes ārsta institūcijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības lomu, kā arī citos ar veselības aprūpi saistītos jautājumos.

Veselības ministre Ingrīda Circene pēc līguma parakstīšanas uzsvēra: „Mēs esam daļa pasaules, daļa no Eiropas Savienības. Tāpēc svarīgi iet vienā solī, izvērtējot citur ieviesto labo praksi, pretī piedāvājot mūsu pieredzi. Gan Latvijas, gan Eiropas kopīgais mērķis ir paildzināt cilvēka veselīgi nodzīvotos dzīves gadus, samazinot darba nespēju, novēršot iespējamo invaliditāti, lai viņš pēc iespējas ātrāk atgriežas darba tirgū un spēj kvalitatīvi iekļauties sabiedrībā.”

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova-Žideļūna
Veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 26339264

 

Dalies ar ziņu