Skip to main content

Saeimas komisija ar izglītības ministru spriedīs par profesionālās izglītības attīstību

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien, 18. janvārī, ar izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku diskutēs par profesionālās izglītības sistēmas attīstības perspektīvām.

„Profesionālā izglītība ir ļoti nozīmīga gan sabiedrības attīstībai kopumā, gan mūsu valsts ekonomisko interešu īstenošanai. Pēdējā laikā par profesionālo izglītību tiek daudz runāts, taču pareizie apsvērumi līdz šim nav īstenojušies praksē,” norāda komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete. Viņa akcentēja, ka darba devējiem daudz aktīvāk jāiesaistās profesionālās izglītības procesā.

„Vairāki labi piemēri parāda – ja darba devēji tiek iesaistīti, pēc tam nav sūdzību ne par darbinieku trūkumu, ne par nepietiekamu kvalifikāciju,” uzsver I. Druviete. Viņa norāda, ka rīt komisija spriedīs arī par profesionālās izglītības sistēmas efektīvu un savstarpēji papildinošu sasaisti ar augstāko izglītību un vispārējo izglītību.

Rīt komisijas sēdē piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Daiga Reča un Profesionālās izglītības un vispārējās izglītības departamenta direktors Jānis Gaigals. Tāpat diskusijā piedalīsies Pieaugušo un profesionālās izglītības asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde notiks otrdien, 18. janvārī, plkst.10.00 Jēkaba ielā 16, 407. telpā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu