Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja ar Azerbaidžānas vēstnieku pārrunā parlamentāro sadarbību

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 24. aprīlī, tiekoties ar Azerbaidžānas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Elmanu Hidajatu oglu Zejnalovu (Elman Hidayat oglu Zeynalov), pārrunāja iespējas stiprināt abu valstu parlamentāros kontaktus.

Tikšanās laikā puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības vēsturiski veidojušās labas un aktīvas. „Vienmēr patīkami uzņemt vēstniekus no valstīm, ar kurām mums ir ļoti labas un draudzīgas attiecības, un to apliecina regulāra divpusējo politisko vizīšu apmaiņa visaugstākajā līmenī,” teica S. Āboltiņa.

Savukārt vēstnieks sarunas gaitā nodeva Saeimas priekšsēdētājai oficiālu ielūgumu vizītē apmeklēt Azerbaidžānas parlamentu. Pateicoties par ielūgumu, S. Āboltiņa akcentēja, ka par Latvijas likumdevēju ieinteresētību veidot attiecības ar Azerbaidžānu labi liecina apstāklis, ka Saeimas deputātu grupa sadarbībai ar Azerbaidžānas parlamentu ir viena no lielākajām, un tajā darbojas 44 deputāti.

Līdztekus divpusēju kontaktu veidošanai parlamentu sadarbības grupu un nozaru komiteju līmenī, Saeimas priekšsēdētāja rosināja aktīvāk izmantot iespējas attīstīt parlamentāro sadarbību arī starp Baltijas Asambleju un GUAM valstu (Gruzija, Ukraina, Azerbaidžāna un Moldova) Parlamentāro Asambleju.

Pārrunājot azerbaidžāņu kopienas Latvijā aktuālos jautājumus, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja Latvijā dzīvojošo azerbaidžāņu lojalitāti mūsu valstij un labo integrāciju vietējā sabiedrībā, vienlaikus saglabājot un kopjot savu nacionālo kultūru.

Savukārt vēstnieks pauda viedokli, ka par vēl vienu sekmīgu soli abu valstu iedzīvotāju tuvināšanā kļūs gaidāmais Eirovīzijas dziesmu konkurss, kas šī gada maijā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku un, kurā Latviju pārstāvēs dziedātāja Anmary.

Foto no tikšanās 
Video no tikšanās 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu