Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja ar pensionāru organizācijām vienojas par turpmāko sadarbību senioru materiālās situācijas uzlabošanai

Dialogs ar pensionāru organizācijām par senioru materiālā stāvokļa uzlabošanu tiks turpināts, kopīgi pie sarunu galda meklējot sociālā budžeta situācijai un aktuālajām problēmām atbilstošus risinājumus, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, trešdien, 17. aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju Andri Siliņu, kā arī Rīgas aktīvo senioru alianses, Latvijas Senioru alianses un LPF pārstāvjiem. Sarunā piedalījās arī labklājības ministre Ilze Viņķele un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Labklājības ministrijas paspārnē izveidotā Senioru konsultatīvā padome, iesaistot pensionāru organizācijas, meklēs pusēm pieņemamu un juridiski korektu formulu pensiju saņēmēju materiālā stāvokļa uzlabošanai. Savukārt parlamenta uzdevums būs padomē izstrādāto risinājumu pēc iespējas ātrā termiņā pieņemt kā attiecīgus likuma grozījumus.

Priekšnoteikums atbalsta palielināšanai jau šī gada rudenī ir situācija sociālajā budžetā, kas patlaban uzrāda pozitīvas pieauguma tendences, taču, pirms pieņemt lēmumus, ir jāsagaida otrā ceturkšņa budžeta izpildes rezultāti, uzsvēra I. Viņķele. Ministre pauda gandarījumu par pensionāru pārstāvju izpratni, ka pensiju indeksācijas atsākšanai ir viens objektīvs nosacījums ― sociālā budžeta stāvoklis, nevis vēlēšanu tuvums.

Ņemot vērā zemo inflācijas līmeni, pensiju pieaugums indeksācijas rezultātā rudenī nebūtu liels, tādēļ konsultatīvajā padomē acīmredzot būs jāmeklē alternatīvi risinājumi, kā sadalīt pensionāru atbalstam pieejamos līdzekļus, bija vienisprātis tikšanās dalībnieki.

Līdztekus puses atzina, ka vien pensiju apmēra pieaugums aktuālās problēmas neatrisinās, un konsultatīvajā padomē jāskata daudz plašāks jautājumu loks, tostarp kompensējamo medikamentu pieejamība, komunālo pakalpojumu izmaksu pieaugums un citi aspekti.

S. Āboltiņa pateicās pensionāru organizācijām par situācijas izpratni un vēlmi aktuālos jautājumus risināt konstruktīva dialoga ceļā.

Foto no tikšanās
Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu