Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja izsaka līdzjūtību saistībā ar Nelsona Mandelas aiziešanu mūžībā

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa nosūtījusi vēstuli Dienvidāfrikas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētājam Maksam Sisulu (Max Sisulu), Latvijas parlamenta vārdā izsakot līdzjūtību saistībā ar Nelsona Mandelas (Nelson Mandela) aiziešanu mūžībā.

„Pasaulei šī ir skumja diena. Šī ir skumja diena ikvienam, kurš cīnījies par brīvību, vienlīdzību, tiesiskumu un demokrātiju,” vēstulē norāda S.Āboltiņa. „Viņa runas un viņa darbi ietekmēja notikumus, kas rezultējās ar aparteīda noziegumu izskaušanu un ievērojamām pozitīvām pārmaiņām mūsu planētas vēstures ritējumā. Viņš bija karognesējs un iedvesmas avots miljoniem cilvēku, kuri savu dzīvi pavadīja rasisma, nabadzības un nevienlīdzības gūstā.”

Vēstulē Saeimas priekšsēdētāja uzsver – Nelsons Mandela bija izcila personība. „Viņa dzīvesstāsts, viņa spēks nekad nepadoties un viņa spēja iet izlīguma, nevis atriebības ceļu, padara viņu par vienu no nozīmīgākajiem līderiem pasaules vēsturē.”

Saeimas priekšsēdētāja izsaka visdziļāko līdzjūtību Nelsona Mandelas ģimenei, Nacionālās Asamblejas deputātiem un Dienvidāfrikas Republikas tautai.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, 26136160
[email protected]

Dalies ar ziņu