Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja oficiālā vizītē apmeklēs Somiju

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 16. līdz 18.jūnijam pēc Somijas Republikas parlamenta priekšsēdētāja Ēro Heineluoma (Eero Heinäluoma) ielūguma uzturēsies oficiālā vizītē Somijā.

Vizītes laikā S.Āboltiņai plānotas divpusējās tikšanās ar Somijas parlamenta priekšsēdētāju Ē.Heineluomu un ārlietu ministru Erki Tuomioju (Erkki Tuomioja). Saeimas priekšsēdētājai paredzēta arī tikšanās ar Somijas parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvjiem un Latvijas vēstniecības apmeklējums.

Tāpat vizītes laikā Helsinkos S.Āboltiņai plānots Ziemeļu Investīciju bankas un Somijas energouznēņēmuma „Fortum” apmeklējums.

Saeimas priekšsēdētāju S.Āboltiņu vizītē pavada Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere un deputātu grupas sadarbībai ar Somijas parlamentu vadītājs Arvils Ašeradens.

Latviju un Somiju vieno labas un dinamiskas divpusējās attiecības visos līmeņos, ko raksturo aktīva un regulāra vizīšu apmaiņa arī parlamentārā līmenī un arvien ciešāka sadarbība Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) formātā. Abu valstu ciešās attiecības ir balstītas uz kopīgām interesēm nodrošināt stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā un Eiropā kopumā.

Pagājušā gada janvārī oficiālā vizītē Latviju apmeklēja Somijas parlamenta priekšsēdētājs Ē.Heineluoma.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu