Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja parlamentā tiekas ar Ķīnas vēstnieku

FOTO un VIDEO no tikšanās

Latvijai un Ķīnai ir stabilas un konstruktīvas divpusējās attiecības, un tās raksturo aktīvs politiskais dialogs. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 12.martā, Saeimas namā tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Jangu Guocjangu (Guoqiang Yang).

Tikšanās laikā puses pārrunāja gaidāmo Ķīnas parlamenta delegācijas vizīti Latvijā. Saeimas priekšsēdētāja apliecināja, ka Latvijas parlamentā Ķīnas delegāciju uzņems plašs Saeimas deputātu loks. Savukārt vēstnieks sacīja, ka šī būs abu valstu divpusējām attiecībām vēsturiski nozīmīga tikšanās.

Tāpat pārrunāta S. Āboltiņas plānotā vizīte Ķīnā, kurā Saeimas priekšsēdētāja dosies pēc Nacionālā Tautas kongresa priekšsēdētāja aicinājuma. Vēstnieks uzsvēra, ka šī vizīte būs nozīmīgs ieguldījums abu valstu divpusējās sadarbības paplašināšanā.

Runājot par Latvijas un Ķīnas sadarbību ekonomikā, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja dzelzceļa nozīmi tirdzniecības sakaros starp abām valstīm. Kā būtiskas abu valstu sadarbības jomas vēstnieks minēja izglītību un kultūru, tūrismu, kā arī sadarbību investīciju jomā. Tāpat vēstnieks sacīja, ka veiksmīga sadarbība saista arī Latvijas un Ķīnas institūcijas, tostarp nozaru ministrijas.

Tikšanās laikā Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš izteica rūpes saistībā ar aizvadītajā nedēļā bez vēsts pazudušo Malaizijas lidmašīnu, kurā atradās arī daudzi Ķīnas pilsoņi.

Pārrunāta arī situācija Ukrainā. Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka jautājums par Ukrainas teritoriālo vienotību nav diskutējams, jo to nodrošina virkne starptautisku dokumentu. Arī O. Ē. Kalniņš uzrunāja vēstnieku saistībā ar notikumiem Ukrainā, akcentējot, ka ir būtiski uzsvērt valsts teritoriālo nedalāmību. Vēstnieks piekrita un apliecināja, ka Ķīna atbalsta neiejaukšanos Ukrainas iekšējās lietās.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu