Skip to main content

Druviete: veselīga dzīvesveida ievērošana ir svarīga cilvēka dzīves kvalitātei visa mūža garumā

Šodien, 12.martā, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete kopā ar veselības ministri Ingrīdu Circeni, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas direktoru Valdi Jēkabsonu un Bezalkoholisko dzērienu ražotāju asociācijas (BDRA) pārstāvjiem atklāja izglītojošo kampaņu skolēniem par veselīga dzīvesveida un uztura nozīmi ikdienā. I. Druviete savā uzrunā uzsvēra, ka ievērot veselīgu dzīvesveidu ir svarīgi ne tikai skolas vecumā, bet arī vēlākajos gados, jo tas ir garants dzīves kvalitātei jebkurā dzīves posmā.

„Ievērot veselīgu dzīvesveidu ir svarīgi, lai cilvēks labi justos visas dzīves garumā. Mēs paši esam savas ģimenes tradīciju veidotāji. Lai arī ēšanas kultūra mūsu sabiedrībā ir visai tradicionāla un iesīkstējusi, mūsu spēkos ir to mainīt. Un tad izrādīsies, ka putra labi garšo arī bez sāls, ka burkānus var ēst svaigus, ka var noiet trīs pieturas kājām un kāpt pa kāpnēm, nevis braukt ar liftu. Ēdīsim veselīgi, kustēsimies un būsim labvēlīgi noskaņoti pret līdzcilvēkiem un pasauli!” sacīja ministre.

Lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu Latvijas skolēnu vidū, BDRA iniciatīvas ietvaros izstrādāti dažādi informatīvie materiāli, tajā skaitā pusstundu garš izglītojošais video, ar kuru palīdzību uzrunās skolotājus un skolēnus visā Latvijā. Kampaņas ietvaros šajā mācību gadā organizēs arī vieslekcijas Latvijas skolās, kuru gaitā iepazīstinās ar veselīga dzīvesveida pamatprincipiem.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Tālr.: 67047834; 67047804
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu