Skip to main content

Druviete ar Somijas un Igaunijas vēstniekiem pārrunā izglītības aktualitātes

Šodien, 12.martā, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, tiekoties ar Somijas vēstnieci Latvijā Pirko Hemeleinenu (Pirrko Hämäläinen) un Igaunijas vēstnieku Latvijā Mati Vārmanu (Mati Vaarmann), pārrunāja somugru valodu studiju programmu īstenošanu Latvijas Universitātē, mazākumtautību izglītības jautājumus un latviešu valodas lietojuma paplašināšanu Latvijas izglītības sistēmā.

Sarunas laikā iesaistītās puses uzsvēra igauņu, somu un lībiešu valodu apmācības labo praksi Latvijas Universitātē, un I. Druviete pauda atbalstu apmācību turpināšanai un tālākai attīstībai.

Ministre uzsvēra, ka Latvija atbalsta latviešu valodas apmācību dažādās pasaules universitātēs, un izteica īpašu pateicību Somijas vēstniecei par latviešu valodas apmācības īstenošanu Helsinku Universitātē. „Mēs augsti vērtējam Helsinku Universitātes paveikto latviešu valodas apmācībā, un īpašu pateicību vēlos izteikt Helsinku Universitātes latviešu valodas profesorei Laimutei Balodei par izcilu darbu un studentu iedvesmošanu,” sacīja I. Druviete.

Tiekoties ar Somijas un Igaunijas vēstniekiem, tika pārrunāta arī mazākumtautību izglītības programmu īstenošana Latvijā. Ministre uzsvēra, ka Latvija īsteno un turpināt īstenot astoņas mazākumtautību izglītības programmas, vienlaikus sniedzot papildus atbalstu metodoloģijas un pedagoģijas jomā skolām, skolotājiem un direktoriem. „Latvijā tiek augsti vērtēta dažādu kultūru un valodu līdzās pastāvēšana, jo tā bagātina mūsu sabiedrību. Savukārt spēcinot latviešu valodas lomu un nozīmi kopējā izglītības sistēmā, mēs spēsim veidot vienotu sabiedrību,” uzsvēra ministre.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka drīzumā notiks I. Druvietes vizīte Somijā, kur ministre tiksies ar Somijas izglītības ministri, apmeklēs Helsinku Universitāti, tajā skaitā Latviešu valodas centru, un iepazīsies ar izglītības un zinātnes situāciju Somijā.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Tālr.: 67047834; 67047804
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

Dalies ar ziņu