Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar Japānas parlamentāro ārlietu viceministru aicina atbalstīt Latvijas uzņemšanu OECD

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 24. oktobrī, Saeimas namā tiekoties ar Japānas parlamentāro ārlietu viceministru Kazujuki Hamadu (Kazuyuki Hamada), aicināja Japānu atbalstīt Latvijas uzņemšanu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Tāpat pārrunātas iespējas stiprināt abu valstu sadarbību kultūrā un ekonomikā.

Sveicot viesi Saeimas namā, S. Āboltiņa Latvijas un Japānas attiecības raksturoja kā draudzīgas un attīstītas visos sadarbības līmeņos.

„Attiecības starp mūsu valstīm kļūst arvien aktīvākas un lielu ieguldījumu politisko, ekonomisko un kultūras saišu stiprināšanā sniedz abu valstu vēstniecības,” akcentēja Saeimas priekšsēdētāja, atzīmējot, ka Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kura atzina Latvijas neatkarību 1919. gadā.

Turklāt 1930. gadā Japānas vēstniecība bija vienīgā diplomātiskā misija no Āzijas, teica Saeimas priekšsēdētāja.

Informējot par situāciju mūsu valsts tautsaimniecībā, S. Āboltiņa uzsvēra, ka Latvijas ekonomika turpina izaugsmes ceļu.

„Latvija ir izvirzījusi mērķi jau tuvākajā laikā kļūt par pilntiesīgu OECD dalībvalsti. Un mēs ceram arī uz Japānas atbalstu sarunu procesā par Latvijas dalību šajā organizācijā. Ir būtiski, lai mūsu partneri zinātu, ka Latvija ir gatava spert šo nozīmīgo soli,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja, apliecinot Latvijas gatavību dalīties reformu procesā uzkrātajā pieredzē.

Tāpat tikšanās laikā pārrunātas Latvijas un Japānas divpusējās attiecības. Puses bija vienisprātis, atzinīgi vērtējot Latvijas un Japānas sadarbību politiskā līmenī, ko apliecina regulāra augsta līmeņa vizīšu apmaiņa. Tāpat abu valstu parlamentos ir izveidotas deputātu grupas sadarbībai ar otras valsts parlamentu, atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja.

Pārrunājot abu valstu sadarbību ekonomikā, S. Āboltiņa apliecināja Latvijas ieinteresētību uzsākt sarunas par konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanas noslēgšanu, kas būtu labs signāls abu valstu uzņēmējiem. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja sarunas laikā vērsa Japānas parlamentārā ārlietu viceministra uzmanību, ka mūsu valsts konkurētspējīgās priekšrocības ir izdevīgais ģeogrāfiskais novietojums un attīstītā tranzīta industrija.

S. Āboltiņa akcentēja arī Latvijas un Japānas sadarbības iespējas kultūrā, ko apliecina tradicionālā Japānas koru dalība Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja informēja, ka 2014. gadā Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu