Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja starptautiskā konferencē: esot eirozonā, Latviju mazāk ietekmē ārējais ekonomiskais spiediens

FOTO no pasākuma

Ņemot vērā globālo konkurenci, grūti iedomāties Eiropu ar daudzām valūtām un tikpat daudzām konkurētspējas stratēģijām. Ekonomiku integrācija ir vitāli svarīga Eiropas Savienības (ES) konkurētspējai, turklāt būtiski, ka, pievienojoties eirozonai, nelielas ES valstis mazāk izjūt ārējo ekonomisko spiedienu. To Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, piektdien, 14.martā, uzrunājot klātesošos starptautiskā konferencē par Eiropas pamatvērtībām un ES spēju pielāgoties situācijai izaugsmes, nodarbinātības un tiesību jomās. Konference notiek Itālijas galvaspilsētā Romā.

Runājot par Eiropas nākotnes izaicinājumiem, S. Āboltiņa uzsvēra, ka ES sagaida ir tādi nozīmīgi soļi kā Banku savienības dibināšana, vienota digitālā tirgus attīstīšana, vienota pakalpojumu tirgus izveide, kā arī brīvās tirdzniecības līguma noslēgšana ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Vienlaikus Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka vienota digitālā tirgus attīstīšana un paplašināšana būs arī viena no Latvijas prioritātēm, 2015.gadā prezidējot Eiropas Padomē.

Savukārt iztirzājot fiskālās disciplīnas jautājumus, S. Āboltiņa akcentēja Latvijas pieredzi – pēc tam, kad 2008. un 2009.gadā mūsu valsts ekonomika saruka par 20 procentiem un piedzīvoja augstu bezdarba līmeni. Taču, sakārtojot publisko finanšu sektoru un veicot strukturālas pārmaiņas, mums ir izdevies atgūt konkurētspēju.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka šo lielo pārbaudījumu nebūtu bijis iespējams pārvarēt bez sabiedrības stingras apņēmības un solidaritātes. Vienlaikus viņa uzsvēra – turpmāk Latvijai jāmēro darbaspēka produktivitātes celšanas, ražošanas un darba samaksas nevienlīdzības samazināšanas ceļš, samazinot darbaspēka nodokļus un palielinot minimālo algu. Latvijai vajadzīgas arī investīcijas izglītībā, bet vēl būtiskāk – ir jārada darbavietas, lai ikviens, kurš ieguvis izglītību, varētu sevi profesionāli īstenot, sacīja S. Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 13. līdz 15.martam uzturas darba vizītē Itālijas galvaspilsētā Romā, kur piedalās starptautiskā konferencē par Eiropas pamatvērtībām un ES spēju pielāgoties situācijai tādās jomās kā izaugsme, nodarbinātība un tiesības.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu