Skip to main content

Nākamnedēļ notiks jauna pedagogu darba samaksas modeļa izstrādei izveidotās darba grupas pirmā sanāksme

Pirmdien, 17.martā, plkst.13.00 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Lielajā zālē uz pirmo sēdi sanāks darba grupas jaunā pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļa izstrādei pārstāvji.

Darba grupas uzdevums ir izstrādāt jauno modeli un sagatavot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Tajā piedalās skolu, pašvaldību, ministriju un dažādu nozares organizāciju pārstāvji, tostarp Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, arodbiedrības ,,Latvijas izglītības vadītāju asociācija”, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pedagogu domes pārstāvji.

„Esmu pārliecināta, ka kopīgu diskusiju rezultātā izdosies izveidot optimālu pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeli, jo pašreizējā sistēma ir grūti pārskatāma un tiek atzīta par netaisnīgu – šādi neizdodas nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi kā pret lielo skolu, tā arī mazo lauku skolu pedagogiem,” akcentē izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Darba grupu vadīs IZM parlamentārais sekretārs Andis Geižāns, darba grupas vadītāja vietnieces ir IZM Izglītības departamenta direktora vietniece izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā Līga Buceniece un eksperte finanšu jautājumos Inga Štāle.

Saskaņā ar iepriekšējā Ministru kabineta lēmumiem un šīs valdības deklarācijā noteikto uzdevumu līdz 2015.gada 1.septembrim jāizstrādā jauns pedagogu darba samaksas modelis, kas būs aprēķina metodikā caurskatāmāks un ļaus efektīvāk pārvaldīt finanšu resursus.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
Tālr.: 67047834; 67047804
E-pasts: [email protected]
www.izm.gov.lv

 

Dalies ar ziņu