Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja un Ministru prezidents izsaka līdzjūtību ASV

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 12. septembrī, nosūtījusi līdzjūtības vēstuli Amerikas Savienoto Valstu parlamenta Pārstāvju palātas spīkeram Džonam Bēneram (John Boehner) saistībā ar ASV vēstnieka Kristofera Stīvensa (Christopher Stevens) un trīs diplomātu nogalināšanu ASV konsulātā Bengāzī (Lībija).

Saeimas priekšsēdētāja vēstulē uzsver, ka asi nosoda diplomātiskajam korpusam veiktos uzbrukumus un aicina Lībijas varas iestādes ar visu rūpību izmeklēt šo gadījumu.

Saeimas vārdā S. Āboltiņa pauž visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un kolēģiem.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis izsaka visdziļāko līdzjūtību ASV prezidentam Barakam Obamam, ASV tautai, kā arī ASV vēstnieka Lībijā Kristofera Stīvensa un pārējo pret ASV konsulātu vērstajā uzbrukumā bojā gājušo ASV diplomātu piederīgajiem.

Latvija asi nosoda Lībijas galvaspilsētā notikušo vardarbīgo uzbrukumu, kas, pārkāpjot Vīnes konvenciju, vērsts pret diplomātiskā dienesta darbiniekiem. Latvija aicina Lībijas varasiestādes izmeklēt šo noziegumu un sodīt vainīgos, kā arī nekavējoties rīkoties, lai novērstu šādu noziegumu atkārtošanos.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected] 

Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu