Skip to main content

Sagaidot Pasaules Pretvēža dienu, informēs par onkoloģisko situāciju Latvijā

Katru gadu 4.februārī visā pasaulē atzīmē Pasaules Pretvēža dienu, kuras mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni un zināšanas par onkoloģiskām saslimšanām, onkoloģisko slimību profilaksi, laicīgu to atklāšanu un ārstēšanas uzsākšanu. Tādēļ Veselības ministrija sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu pirmdien, 3.februārī, plkst. 13.00 Veselības ministrijas konferenču zālē (Brīvības ielā 72) aicina masu medijus uz preses konferenci.

Preses konferencē piedalīsies:
Ingrīda Circene – veselības ministre,
Viesturs Krūmiņš – Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts,
Prof. Dace Rezeberga, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģijas un dzemdniecības galvenā speciāliste;
Asoc. prof. Vilnis Lietuvietis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas vadītājs;
Gunita Berķe, onkoloģisko pacientu biedrības „Dzīvības koks”  valdes priekšsēdētāja.

Preses konferencē tiks sniegta informācija par onkoloģisko situāciju Latvijā un analizētas saslimšanas ar ļaundabīgiem audzējiem tendences. Tāpat būs iespējams uzzināt par jaunākajām metodēm audzēju diagnostiskā un ārstēšanā, kā arī par zinātnisko pētījumu rezultātiem audzēju profilaksei. Onkoloģisko pacientu biedrība iepazīstinās ar savām iecerēm sabiedrības izglītošanai par onkoloģiskajām saslimšanām.

Statistika liecina, ka Latvijā ļaundabīgi audzēji ir otrs biežākais iedzīvotāju mirstības cēlonis, un pēdējos desmit gados mūsu valstī onkoloģisko pacientu skaits ir pieaudzis par vairāk nekā 24%. Palielinājies arī cilvēku skaits, kuri ar šo diagnozi miruši. Tāpēc būtiski informēt sabiedrību par onkoloģiskajām saslimšanām un to profilaksi, tādējādi mazinot saslimšanas riskus un uzlabojot ārstēšanās rezultātus. Tādēļ 2015.gadu iecerēts veidot par Pretvēža gadu.

Papildus informācija:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu