Skip to main content

Satversmes vērtības ir vienīgais pamats mūsu sabiedrības saliedēšanai

Vēlos paust savu pateicību un cieņas apliecinājumu ikvienam Latvijas pilsonim – kurš piedalījās tautas nobalsošanā un balsoja pret sabiedrības sašķeltību, pret divvalodību. Gan rekordaugstā vēlētāju aktivitāte, gan pārliecinoši paustais sabiedrības viedoklis pret divvalodību ir neapgāžams apliecinājums, ka Satversmes vērtības – demokrātija, tiesiskums, cilvēktiesības, teritorijas nedalāmība un latviešu valoda kā valsts valoda ir vienīgais pamats mūsu valsts un sabiedrības saliedētībai.

Liela nozīme ir bijusi arī plašajam mazākumtautību atbalstam latviešu valodai kā vienīgajai valsts valodai – to pauduši gan Latvijas krievu kultūras darbinieku asociācija, Ukraiņu inteliģentu biedrība, igauņu, lietuviešu, ebreju, poļu, baltkrievu, čigānu un daudzu citu mazākumtautību kopienas, par ko esmu tām pateicīgs.

Margināļi, kas ar šo referendumu gribēja sašķelt sabiedrību, ir cietuši sakāvi. Gluži otrādi, šis referendums ir izvērties par pēdējo 20 gadu laikā nopietnāko un plašāko diskusiju par mūsu valsts pamatiem. Tās rezultātā daudzi pilsoņi ir atcerējušies par savu atbildību pret šo valsti un to apliecinājuši – tas ir ieguvums pilsoniskās sabiedrības izaugsmē. Šī diskusija ir jāturpina un Latvijas valsts pamatiem ir jābūt skaidriem ikvienam iedzīvotājam.

Augstā vēlētāju aktivitāte apliecina iedzīvotāju gatavību iesaistīties valsts nākotnes lemšanā. Īpaši priecē ārvalstīs dzīvojošo Latvijas pilsoņu aktivitāte, un tas ir skaidrs vēstījums valdībai un valsts pārvaldei – e-vēlēšanu risinājumu ieviešanai, lai atvieglotu iespēju paust savu viedokli. Ikviena pilsoņa viedoklis ir svarīgs mūsu valsts nākotnei, un tā ir arī iespēja saglabāt saikni ar ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem, kas palielinās iespēju, ka tie atgriezīsies Latvijā.

Rekordaugstā ārvalstīs dzīvojošo LV pilsoņu aktivitāte ir apliecinājums, ka aizbraukušie nav zaudējuši saikni un interesi par Latviju un tās nākotni – par to vēlos izteikt savu pateicību un apliecināt, ka manas valdības galvenais uzdevums ir strādāt, lai Latvijā pieejamās iespējas aicinātu atgriezties un ārvalstīs gūto pieredzi, zināšanas un talantus īstenotu Latvijā.

Valdis Dombrovskis, LR Ministru prezidents

Dalies ar ziņu